Zamknij

Tłumy turystów w Tatrach. W kolejce na Rysy trzeba było czekać ponad 2 godziny [ZDJĘCIA]

13.09.2021 09:14

W ostatni weekend pogoda na południu kraju rozpieszczała turystów, dlatego tłumnie postanowili wybrać się na górskie szlaki. Ogromna liczba wędrowców sprawiła, że pod szczytami tworzyły się kolejki. Zobaczcie, jak wyglądała sytuacja w drodze na Rysy. Świadkowie mówią, że do wejścia trzeba było czekać tutaj ponad 2 godziny.

Turyści w Tatrach
fot. Pawel Murzyn/East News

Kapryśny sierpień, który charakteryzował się zaskakująco niską temperaturą, sprawił, że pogodziliśmy się z faktem wcześniejszego nadejścia jesieni. Jednak poprzedni weekend (11-12 września) wszystkich pod tym względem zaskoczył. Słupki rtęci w wielu miejscach wskazywały sporo powyżej 20 stopni Celsjusza, a na niebie królowało pełne słońce. Taka aura zachęciła turystów do ponownego wybrania się w góry.

Polskie pasma cieszyły się w ostatnich dniach tak dużym zainteresowaniem, że na szlakach tworzyły się korki. Do sieci trafiły relacje i zdjęcia osób, które również w tym okresie wędrowały po górach. Jeden z turystów podzielił się fotkami zrobionymi w drodze na Rysy. Okazuje się, że na zdobycie tego szczytu niektórzy czekali w ponad dwugodzinnych kolejkach.

Tłumy turystów w Tatrach. W kolejce na Rysy trzeba było czekać ponad 2 godziny

Rysy to góra położona na granicy polsko-słowackiej, w Tatrach Wysokich. Ma trzy wierzchołki, z których najwyższy (2501 m n.p.m.) jest środkowy - znajduje się on w całości na Słowacji. Z kolei wierzchołek północno-zachodni, przez który biegnie granica, jest najwyżej położonym punktem Polski (2499 m n.p.m.). Nic więc dziwnego, że przyciąga zainteresowanie tysięcy turystów.

W ten weekend szczyt ten był dosłownie oblegany. Mnóstwo osób skoro świt ruszyło, aby móc się na niego wspiąć i podziwiać stąd przepiękną panoramę Polski. Już na szlakach tworzyły się długie kolejki, a wędrówka zajmowała znacznie więcej czasu niż zwykle. Jednak najgorzej sytuacja przedstawiała się pod samym wierzchołkiem.

Tutaj turyści musieli wykazać się cierpliwością i determinacją, gdyż w kolejce na Rysy niektórzy czekali nawet po 2,5 h. Do sieci trafiły nagrania pokazujące, jak wyglądała wycieczka na polski szczyt w miniony weekend.

Pod fotografią pojawiło się mnóstwo komentarzy zaskoczonych internautów.

Wydaje się, że nawet w czasie wakacji ruch był mniejszy...

 

Szaleństwo!

 

To piękne, że tak kochamy góry - pisali.

A wy wybieracie się jeszcze w tym roku w Tatry?

loader