Zamknij

To będzie najdłuższy lot świata. Samolot pokona trasę ponad 15 tys. km!

Nina Czochara
27.04.2018 15:29
Singapore Airlines
fot. East News/Frederic Lert/Le Desk

Linie lotnicze Singapore Airlines włączyły do swojej oferty połączenie, który potrwa aż 19 godzin. Tym samym przewoźnik pobije o godzinę dotychczasowy rekord aktualnego lidera w tym zestawieniu - Qatar Airlines. Rejs z Singapuru do Nowego Jorku stanie się najdłuższym bezpośrednim lotem w historii. 

Rekordowo długie połączenie linii Singapore Airlines będzie odbywało się w najnowszej maszynie od Airbusa - A350-900 ULR. Jeszcze w tym roku samolot zacznie obsługiwać trasę między Singapurem a Nowym Jorkiem. 

Singapore Airlines: najdłuższy lot świata

Rekordowy przelot będzie miał 15 322 km długości, potrwa około 19 godzin i zdobędzie tytuł najdłuższego na świecie lotu komercyjnego. A350-900 ULR to maszyna zaprojektowana do tak długich podróży, jak trasa Singapur-Nowy Jork. Samolot będzie w stanie pomieścić 24 tys. litrów paliwa, potrzebne, aby pokonać tak długi lot, bez międzylądowania. 

Linie Singapore Airlines zapewniają, że rejs będzie komfortowy dla podróżnych. O wygodę podczas 19-godzinnego lotu ma zadbać, m.in. specjalnie zaprojektowane oświetlenie, które ma ułatwić radzenie sobie z jet lagiem. Ale to nie wszystko. Singapurskie linie zapewniają również w każdej klasie kilka posiłków podczas podróży.

Dotychczasowy rekord należał do linii lotniczych Quatar Airlines. W marcu, dzięki bezpośredniemu połączeniu z Auckland do Dohy, trwającemu 18 godzin linie zapewniły sobie pozycję numer jeden. Niebawem ten podniebny rekord pobije Singapore Airlines.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/onet.pl/NC