Zamknij

To najlepsze miejsca do pracy zdalnej na świecie. Wyniki zestawienia mogą zaskoczyć [Ranking]

21.05.2021 15:03
Kobieta pracuje nad morzem
fot. Shutterstock

W dobie pandemii koronawirusa ogromna liczba pracowników z całego świata przeszła na tryb pracy zdalnej. Większość z tych osób może pracować tak naprawdę z dowolnego miejsca na ziemi. Które kierunki są najlepsze dla cyfrowych nomadów? Można to sprawdzić w najnowszym rankingu. 

Listę najlepszych miejsc do pracy zdalnej stworzyła firma Club Med zajmująca się organizowaniem podróży i tworzeniem specjalnych klubów wakacyjnych. W tworzeniu tego rankingu pod uwagę wzięto m.in. średnie koszty codziennego życia, szybkość internetu, bezpieczeństwo, dostępność okolicznych rozrywek i po prostu "atrakcyjność" danego miejsca. W ten sposób wyłoniono 10 najlepszych kierunków. 

Tajlandia najlepszym miejscem na świecie do pracy zdalnej

Numerem jeden w zestawieniu okazała się popularna wakacyjnie Tajlandia. Wyróżniono  wyspę Phuket, gdzie średnie koszty życia dla cyfrowych nomadów wynoszą około 3700 złotych miesięcznie. Turyści czują się też tu bezpiecznie, a co najważniejsze - wyspa gwarantuje ogromną liczbę atrakcji. Nie tylko rajskie plaże, ale też tętniące życiem miasto Patong, spektakularne zachody słońca i krajobrazy należące do najpiękniejszych na południu Tajlandii. W ramach tego kraju pojawiła się również prowincja Krabi – osoby pracujące tu zdalnie zapłacą średnio 2900 złotych na miesiąc. 

Na drugim miejscu pojawiła się Sri Lanka. W Kolombo średni miesięczny koszt życia wynosi nieco ponad 2900 złotych. Trzecie miejsce zajmuje Singapur, który kosztuje cyfrowych nomadów średnio 9,5 tys. złotych. 

10 najlepszych miejsc do pracy zdalnej

  1. Tajlandia (Phuket i Krabi)
  2. Sri Lanka (Kolombo)
  3. Singapur
  4. Kambodża (Siem Reap)
  5. Malediwy (Male)
  6. Indonezja (Jimbaran)
  7. Malezja (Kuala Lumpur)
  8. Brazylia (Rio de Janeiro)
  9. Indie (Goa)
  10. Meksyk (Cancun)

W tworzeniu rankingu nie wzięto pod uwagę bardzo istotnej w dobie pandemii kwestii, czyli obowiązujących przepisów wjazdowych. W przypadku Tajlandii proces ten jest dość kłopotliwy, chociaż możliwy do spełnienia. Jeśli chodzi o Wietnam czy Malezję, to wjazd zagranicznych turystów jest niemal niemożliwy. 

Źródło: clubmed.co.uk, nypost.com, Fly4free.pl