Zamknij

To zdjęcie ze Śnieżki zszokowało internautów. KPN ostrzega turystów przed takim zachowaniem

25.01.2022 13:59
Śnieżka
fot. Albin Marciniak/East News

Na facebookowym profilu Karkonoskiego Parku Narodowego pojawiła się fotografia ku przestrodze osób wybierających się na wędrówkę po Karkonoszach. Pokazana tu została niebezpieczna sytuacja, do której doprowadził jeden z turystów. Przedstawiciele KPN ostrzegają przed takim zachowaniem, a internauci nie mogą uwierzyć w to, co widzą.

Turyści wybierający się w góry miewają różne pomysły na spędzenie wolnego czasu. Niektórzy w sposób odpowiedzialny i rozsądny korzystają z uroków polskich szczytów, ale są też tacy, którzy potrzebują ekstremalnych doznań. Latem 2021 roku jeden z mężczyzn postanowił wspiąć się na stalowy krzyż na Giewoncie. Jego wyczyn nagrali inni ludzie podbijający w tym czasie najbardziej charakterystyczny szczyt Tatr.

Z kolei w ostatnich dniach na facebookowym profilu Karkonoskiego Parku Narodowego pojawiło się zdjęcie, które pokazuje kolejne nierozważne zachowanie turystów w górach. Internauci są zszokowani tą fotką, a przedstawiciele KPN ostrzegają, aby w żadnym wypadku tak nie postępować.

To zdjęcie ze Śnieżki zszokowało internautów. KPN ostrzega turystów przed takim zachowaniem

Karkonoski Park Narodowy udostępnił na Facebooku zdjęcie, które powinno dać turystom do myślenia. Widać tu bowiem nieodpowiedzialne zachowanie ludzi w górach. Fotografia prezentuje mężczyznę wraz z dzieckiem na szlaku ze Śnieżki. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że maluch siedzi na sankach.

To nie jest dobry pomysł, nie polecamy naśladować. Śnieżka to nie jest dobre miejsce do zjeżdżania z dziećmi na sankach - czytamy w podpisie tego posta.

Jak się domyślacie, zdjęcie błyskawicznie zyskało popularność. Do tego momentu doczekało się kilkudziesięciu udostępnień i setek komentarzy. Internauci są zszokowani tym, co widzą. Dali temu wyraz w komentarzach.

I dlatego powinno być ubezpieczenie obowiązkowe dla wychodzących w góry. Jeśli nie, to rachuneczek do domu.

 

A później szlaki są tak wyślizgane przez te sanki i "jabłuszka", że wejście jak lodowisko... Powinny być mandaty za takie zachowanie i zakaz wejścia na szlak z takimi sprzętami.

 

Wariat bez wyobraźni - piszą.

Karkonoski Park Narodowy regularnie ostrzega przed takimi praktykami. Takie zachowanie nie tylko może doprowadzić do krzywdy dziecka, będącego bohaterem tego zdjęcia, ale też może zaszkodzić innym. Obserwatorzy słusznie zauważyli, że używanie tego typu sprzętów na szlakach sprawia, że drogi stają się śliskie i przy tym bardzo niebezpieczne. Ponadto takimi sankami można wjechać w kogoś, kto straci równowagę i spadnie z wierzchołka.

Co o tym sądzicie?

Źródło: Karkonoski Park Narodowy/Facebook