Zamknij

Tragedia na plaży. 21-latek utonął w wykopanej przez siebie dziurze w piasku

Nina Czochara
17.08.2018 12:12

Do tego tragicznego zdarzenia doszło na wyspie Noirmoutier u wybrzeży Francji. 21-latek znajdował się w wykopanej przez siebie w piasku jamie, gdy zaskoczył go przypływ. Mężczyzny nie udało się uratować. 

Noirmoutier
fot. Pixabay

Jak poinformowała lokalna prokuratura, do tragedii doszło w niedzielę, ok. 17.30 na plaży Barbatre na wyspie Noirmoutier. 21-latek, przebywający na wakacjach z dziadkami, zdecydował się wykopać dość głęboką dziurę tuż przy linii brzegowej. Nie spodziewał się jednak, że może zaskoczyć go przypływ.

Mężczyzny utonął w jamie na plaży

21-latek wykopał dziurę na plaży i postanowił wejść do środka. Niestety w tym momencie nadeszła gwałtowna fala, która wdarła się do jamy, powodując zapadnięcie jej ścian i uwięzienie chłopaka w mieszaninie wody i piasku. Krewni ofiary bezskutecznie próbowali go wyciągnąć z pułapki, a służbom ratunkowym, które przybyły na miejsce wypadku, nie udała się reanimacja mężczyzny.

Pozostali plażowicze byli świadkami tej sytuacji, dlatego całe zajście było dla nich równie traumatyczne, co dla rodziny zmarłego 21-latka.

Podobny incydent miał miejsce zaledwie miesiąc temu. 20-letni turysta zmarł podczas kopania dziury na plaży w Lit-et-Mixe w Landes we Francji, ponieważ zawalił się na niego piasek.

Przeczytaj take: 

 Nie żyje 14-latek wyciągnięty z morza. Poszukiwania rodzeństwa przerwano

• Niecodzienny wypadek na plaży. Parasol wbił się w nogę turystki

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC