Zamknij

Tragedia na pokładzie samolotu. Zmarł jeden z pasażerów

07.12.2021 09:05
Pokład samolotu
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

W czasie rejsu samolotu linii Air India jeden z pasażerów bardzo źle się poczuł. Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia mężczyzny podjęto decyzję o awaryjnym lądowaniu maszyny. Na pokładzie załoga rozpoczęła akcję reanimacyjną pasażera. Niestety, pomimo podjętych prób jego życia nie udało się uratować.

Do tragicznego zdarzenia doszło 4 grudnia na pokładzie linii lotniczych Air India. Samolot pasażerski Boeing 777 realizował dalekodystansowe połączenie (16-godzinne) z New Delhi do Newark w USA. Po około 3 godzinach lotu piloci musieli zawrócić na lotnisko na startowe w Indiach. Wszystko z powodu dramatycznego zdarzenia na pokładzie.

Air India. Na pokładzie zmarł jeden z pasażerów

Przyczyną niespodziewanego przebiegu rejsu Boeinga 777 linii Air India był "nagły przypadek medyczny na pokładzie". W czasie rejsu jeden z pasażerów, obywatel USA, nagle źle się poczuł. Załoga bardzo szybko zareagowała na pogarszający się stan zdrowia pasażera i podjęto decyzję o zawróceniu maszyny do Indii.

Jeszcze na pokładzie personel rozpoczął akcję reanimacyjną mężczyzny. Po awaryjnym lądowaniu w New Delhi jego życie próbowali ratować również medycy. Pomimo usilnych prób, pasażera nie udało się uratować. 

W oficjalnym komunikacie prasowym linia Air India potwierdziła to dramatyczne zdarzenie.

– Samolot linii Air India na trasie New Delhi-Newark (USA) powrócił do Indii po ponad trzech godzinach lotu z powodu nagłego wypadku medycznego na pokładzie – przekazał rzecznik prasowy przewoźnika.

Szczegóły tego zdarzenia nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że zmarłym pasażerem był obywatel Stanów Zjednoczonych, który do Newark podróżował razem z żoną.

Źródło: Simple Flying, india.com, pasazer.com