Zamknij

Trójmiasto oblegane przez turystów. Tłumy spacerowiczów w Sopocie i Gdańsku

01.03.2021 12:42
Tłumy turystów w Sopocie
fot. Karolina Misztal/Reporter/East News

Polacy, korzystając z częściowo poluzowanych obostrzeń i dobrej pogody, tłumnie zjeżdżają się nie tylko do górskich miejscowości, ale także do Trójmiasta. W miony weekend prawdziwe oblężenie przeżywały Sopot i Gdańsk. Plaże, molo i bulwary były zapełnione tłumami spacerowiczów. 

W północnej części Polski pogoda zdecydowanie dopisała. Słońce i wyższe niż w ostatnich tygodniach temperatury zachęciły do wyjścia z domu. W popularnych nadmorskich miejscowościach pojawiły się tłumy.

Tłumy turystów w Trójmieście

Chociaż weekend nad morzem nie był tak ciepły jak środek tygodnia, gdy słupki rtęci wskazywały nawet 15 st. C, słoneczna pogoda wciąż zachęcała mieszkańców i turystów do spacerów. 

Na molo w Sopocie pojawiły się setki osób. Jak można zobaczyć na zdjęciach, nie wszyscy przejmowali się obowiązującymi obostrzeniami. Trudno mówić tutaj o jakimkolwiek dystansie społecznym. Wiele osób nie miało też założonej maseczki. Warto przypomnieć, że o ile zakrywanie nosa i ust nie jest obowiązkowe na plaży, to na molo już tak.

Sopot - tłumy turystów
fot. Karolina Misztal/Reporter/East News

Co więcej, w centrum Sopotu czy Gdańska trudno było znaleźć wolne miejsce do parkowania. Deptaki pełne były mieszkańców i turystów korzystających z dobrej pogody. 

Sopot - centrum
fot. Wojciech Strozyk/Reporter/East News

Spacerowiczów nie brakowało też na plażach. Po mroźnym lutym wiele osób najwyraźniej wyczekują wiosny.

Sopot - tłumy turystów
fot. Karolina Misztal/Reporter/East News

Od minionego tygodnia prawdziwe oblężenie przeżywają też Tatry. Szczególnym powodzeniem cieszy się Morskie Oko, gdzie dociera nawet kilka tysięcy turystów dziennie. – Wyjątkowo duży ruch na tym szlaku panuje w weekendy – mówił Jan Krzeptowski Sabała z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przyrodnik przestrzegał również, że wchodzenie na zamarznięte jezioro jest ryzykowne.