Zamknij

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Ludzie uciekali z mieszkań, ewakuowano szkoły

21.01.2022 09:15
Miasteczko w Kalabrii
fot. Shutterstock

W czwartek we włoskiej Kalabrii miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,3. Zjawisko tak bardzo zaniepokoiło mieszkańców, że część z nich zaczęła uciekać ze swoich domów. Władze regionu podjęły decyzję o zamknięciu szkół w regionie. Na szczęście nie ma doniesień o ofiarach tego incydentu.

Kilka dni temu pisaliśmy o trzęsieniu ziemi u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Jawa. Miało ono siłę 6,7 w skali Richtera, a wstrząsy odczuwane były nawet w stolicy kraju, Dżakarcie.

Z kolei w czwartek to samo zjawisko wystąpiło w Kalabrii. Według Narodowego Instytutu Geologii i Wulkanologii (INGV) tego dnia rano południowa część włoskiego regionu została dotknięta trzęsieniem ziemi o magnitudzie 4,3. Szczególnie silne wstrząsy odczuli mieszkańcy Catanzaro, Vibo Valentia, Reggio di Calabria i Lamezia Terme. Ewakuowano szkoły, a ludzie zaczęli uciekać ze swoich domów. Nie ma żadnych doniesień o poszkodowanych i ofiarach tego zdarzenia.

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Ludzie uciekali z mieszkań, ewakuowano szkoły

Trzęsienie ziemi nawiedziło południowo-zachodnie wybrzeże Kalabrii. Zjawisko najmocniej odczuli mieszkańcy Catanzaro, Vibo Valentia, Reggio di Calabria i Lamezia Terme. Incydent zarejestrowano w czwartek 20 stycznia o godz. 10.19. na głębokości ok. 10 km.

Włoska gazeta "La Repubblica" donosi, że trzęsienie ziemi doprowadziło do ewakuacji wielu szkół i urzędów w regionie. Przez ten incydent opóźnione były również pociągi. Zaniepokojeni mieszkańcy rejonów dotkniętych wstrząsami uciekali ze swoich domów.

Epicentrum zjawiska o magnitudzie 4,3 zlokalizowane było na morzu, nieopodal miasta Vibo Valentia leżącego na kalabryjskim wybrzeżu.

Na razie nie pojawiły się doniesienia o żadnych ofiarach lub też szkodach wywołanych przez wstrząsy. Służby monitorują sytuację na bieżąco i też zalecają tutejszej ludności ostrożność.

Źródło: Wanted in Rome