Zamknij

Trzy trasy z Polski zawieszone na dłużej. Tania linia jet2 wznowi połączenia dopiero we wrześniu

31.05.2022 11:01
Jet2 - samolot
fot. Albin Marciniak/East News

Tania linia easyJet miała pod koniec maja wznowić wszystkie połączenia z Krakowa do Wielkiej Brytanii. Trasy te zostały zawieszone na początku marca z powodu wyraźnego spadku zainteresowania ze strony pasażerów. Okazuje się, że powrót tych połączeń zostanie opóźniony. Z systemu rezerwacyjnego brytyjskiego przewoźnika wynika, że wystartują one najwcześniej w połowie września.

Już na początku marca informowaliśmy, że brytyjska linia lotnicza Jet2 podjęła decyzję o zawieszeniu wszystkich lotów do Krakowa. Przewoźnik wyjaśnił wówczas, że zauważyli zmniejszony popyt na loty do Polski. 

W oficjalnym komunikacie zamieszczonym przez brytyjską linię podano, że cięcia w siatce lotów są związane z "obecną sytuacją". Chociaż spółka nie poinformowała wprost, że chodzi o konflikt zbrojny na Ukrainie, to nietrudno się domyślić, że chodziło właśnie o te wydarzenia. Niepewna sytuacja oraz trwająca wojna tuż za polską granicą przyczyniła się do znaczącego spadku zainteresowanie lotami z Wielkiej Brytanii do naszego kraju. Linia Jet2 zapowiedziała jednak, że po 27 maja zawieszone połączenia zostaną przywrócone. Okazuje się jednak, że nastąpi to znacznie później, niż pierwotnie planowano.

Jet2 wznowi loty z Wielkiej Brytanii do Krakowa we wrześniu

Przypomnijmy, że Jet2 podawał na początku marca, że odwołuje wszystkie loty z Wielkiej Brytanii do Krakowa w okresie od 24 marca do 26 maja włącznie. Do tej pory w rozkładzie lotów brytyjskiej linii były dwa rejsy tygodniowo z Birmingham, Glasgow, Leeds/Bradford i Newcastle oraz 4 loty z Manchesteru na lotnisko Kraków-Balice.

Trzy z wyżej wymienionych połączeń – do Manchesteru, Birmingham oraz Leeds/Bradford – miały wrócić pod koniec maja. Tak jednak się nie stanie.

Z systemu rezerwacyjnego linii jet2 wynika, że zawieszenie tych tras zostało przedłużone o kolejne trzy miesiące. Kiedy zatem brytyjska linia przywróci te rejsy?

Loty z Krakowa do Manchesteru zostaną wznowione dopiero 8 września, a do Leeds i Birmingham – 9 września. Z kolei dwa pozostałe połączenia z Balic, czyli do Glasgow i Newcastle, mają zostać wznowione (tak jak podawano wcześniej) 2 września.

To, czy rzeczywiście te trasy wrócą do siatki połączeń brytyjskiej linii, okaże się dopiero w kolejnych miesiącach. Bez wątpienia znaczące będzie to, czy wzrośnie popyt na podróże z Wielkiej Brytanii do Polski. 

Jet2.com to brytyjska tania linia lotnicza z siedzibą w Leeds. Przewoźnik ma w swojej flocie ponad 90 samolotów i realizuje stałe połączenia z brytyjskich lotnisk do kilkudziesięciu europejskich miast. 

Źródło: Fly4free