Zamknij

Tunezja nie uznaje paszportów covidowych. Wjazd tylko z negatywnym testem PCR

12.07.2021 15:43
Tunezja - turyści
fot. Shutterstock

Tunezja zmienia zasady dla podróżujących i nie uznaje paszportów covidowych. Aby wjechać do tego kraju, należy przedstawić negatywny wynik testu na obecność Covid-19. Z tego obowiązku nie są zwolnione osoby w pełni zaszczepione czy ozdrowieńcy. Nowe przepisy weszły w życie 10 lipca. 

Popularny wakacyjny kraj po raz kolejny zmienia przepisy wjazdowe. Paszport covidowy w przypadku zorganizowanych wycieczek do Tunezji nie zwalnia już z konieczności robienia testów na koronawirusa. Takie zasady obowiązywały zaledwie tydzień, bo od 1 do 9 lipca. Teraz władze znowu ogłaszają zmiany dla podróżujących. 

Tunezja. Obowiązkowy test również dla zaszczepionych 

Od 10 lipca turyści wyjeżdżający na zorganizowane wakacje w Tunezji również muszą przedstawić negatywny test PCR przed podróżą. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Test musi być poświadczony w języku angielskim i wydrukowany.

Ten obowiązek dotyczy nie tylko osób niezaszczepionych, ale również tych, którzy posiadają paszport covidowy i mogą potwierdzić, że przyjęli pełną dawkę szczepień czy przechorowali Covid-19. Z testów są zwolnione jedynie dzieci do lat 12.

Dodatkowo każdy podróżujący po przylocie może być skierowany na szybki test w kierunku Covid-19. Przed podróżą do Tunezji należy pamiętać też o wypełnieniu formularza lokalizacyjnego.

Tunezja. Obostrzenia na terenie kraju

Na terytorium całego kraju obowiązuje godzina policyjna w godzinach od 20 do 5. Oprócz tego w weekendy, tj. od piątku od godziny 20 do poniedziałku do godziny 5, obowiązuje pełny lockdown. 

Spożywanie posiłków na terenie restauracji możliwe jest tylko do godziny 16. Zakazane są imprezy w pomieszczeniach zamkniętych i w plenerze. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek. 

Warto też pamiętać, że po powrocie do Polski z Tunezji podróżnych czeka obowiązkowa, 10-dniowa kwarantanna.

Źródło: gov.pl, money.pl