Zamknij

Odwołano wszystkie loty do i z Tunezji. Duże utrudnienia dla podróżujących

15.06.2022 15:01

Wszystkie międzynarodowe loty do i z Tunezji zostaną odwołane w czwartek z powodu ogólnokrajowego strajku powszechnego ogłoszonego przez  związek zawodowy UGTT – poinformowała w środę agencja Reutera, powołując się na przedstawiciela związku.

Tunezja - lotnisko
fot. AA/ABACA/EAST NEWS

W tym tygodniu informowaliśmy o tym, że pracownicy Ryanaira planują wielki strajk pod koniec czerwca, co może zakłócić plany wakacyjne wielu Polaków. Okazuje się jednak, że podróżni mogą napotkać na problemy znacznie szybciej, bo już w okresie długiego weekendu czerwcowego. 

Pasażerowie, którzy mają zaplanowany w czwartek (16 czerwca) lot z lub do Tunezji muszą przygotować się na duże utrudnienia. W kraju zaplanowano strajk powszechny, przez co wszystkie rejsy na trasie do tego popularnego turystycznie kierunku zostają anulowane. 

Tunezja odwołuje wszystkie loty w czwartek

Związek ogłosił ogólnokrajowy strajk pracowników przedsiębiorstw państwowych, do których zaliczają się także porty lotnicze.

Personel będzie domagać się respektowania praw pracowniczych po tym, jak rząd zdecydował o zamrożeniu wynagrodzeń. Działania te są związane z pakietem reform, którego celem jest osiągnięcie porozumienia w sprawie pożyczki w wysokości 4 mld dolarów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). 

– Dziś o północy wstrzymane zostaną wszystkie loty międzynarodowe i krajowe. Strajk obejmie również wszystkie morskie rejsy wycieczkowe – powiedział Wajih Zidi, przedstawiciel UGTT.

UGTT (Tunezyjski Generalny Związek Pracy) to największy tunezyjski związek zawodowy. Został założony w 1946 roku i zrzesza ponad milion członków.

Źródło: Reuters, PAP

loader