Zamknij

Wakacje w Turcji i Tunezji już możliwe. Polska zniosła zakaz lotów do tych krajów

29.07.2020 11:06

Turcja i Tunezja to od lat jedne z najpopularniejszych kierunków urlopowych Polaków. Od dzisiaj, 29 lipca, Polska zniosła zakaz lotów do tych krajów. Na liście otwartych dla polskich turystów kierunków ostatecznie nie znalazł się zapowiadany wcześniej Egipt.

Hurghada, Egipt
fot. Sutterstock

Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób musiało przełożyć swoje urlopowe plany. Dobra wiadomość jest jednak taka, że znów można planować wakacje w niezwykle popularnych i lubianych przez Polaków kierunkach – Turcji i Tunezji. 

Turcja i Tunezja. Loty z Polski możliwe od 29 lipca

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Weszło ono w życie od 29 lipca. Na liście krajów, do których można już latać z Polski, pojawiła się Turcja i Tunezja.

Biuro podróży TUI ogłosiło już, że w związku z przywróceniem pozwolenia na loty do Turcji są gotowi do ponownego uruchomienia sprzedaży [wycieczek do] tego kraju. "Planowany przez nas ponowny start operacji lotniczych do Turcji to 5 sierpnia” - podał touroperator cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Zakazy lotów zniesiono również w stosunku do: Algierii, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Białorusi, Rwandy, Urugwaju i Australii. Na liście ostatecznie nie znalazł się zapowiadany wcześniej Egipt.

Obecnie rząd pozwala na połączenia lotnicze z państwami Unii Europejskiej z wyłączeniem Szwecji, Portugalii, a także Czarnogóry i Luksemburga. 

loader

Źródło: RadioZET.pl, BIP Rady Ministrów