Zamknij

Turcja łagodzi zasady wjazdu. Turyści będą zwolnieni z testów na koronawirusa

02.06.2022 09:01

Fani złotego piasku, ciekawej kultury, pysznego jedzenia i dużej ilości słońca z pewnością się ucieszą. Turcja dołącza bowiem do grona krajów, które znoszą restrykcje pandemiczne. Nowe zasady weszły w życie 1 czerwca i znacznie ułatwią podróżowanie.

Turyści w Turcji
fot. Shutterstock

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami i w związku z tym rządy wielu państw decydują się na luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Wszystko dlatego, że chcą zachęcić podróżnych do przyjazdu. W końcu turystyka w wielu miejscach jest ważnym źródłem dochodu.

Ostatnio informowaliśmy o tym, że Tunezja łagodzi zasady wjazdu, na czym skorzystają również niezaszczepione osoby. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości - od 1 czerwca zmieniły się również wymogi związane z przyjazdem do Turcji. Zobaczcie, co trzeba zrobić, aby spędzić urlop w tym rejonie.

Turcja łagodzi zasady wjazdu. Turyści będą zwolnieni z testów na koronawirusa

Jak podaje portal Fly4free, władze Turcji podjęły decyzję o złagodzeniu zasad wjazdu dla turystów. 1 czerwca weszły w życie zmiany, dzięki którym również niezaszczepione osoby nie muszą wykonywać testu na koronawirusa. Oznacza to podróżowanie do tego regionu bez przeszkód.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację pandemiczną, od 1 czerwca przy wjeździe do kraju nie będzie wymagany negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na koronawirusa – podały władze w komunikacie cytowanym przez fly4free.pl.

Przypominamy, że do tej pory zaszczepieni podróżni musieli legitymować się certyfikatem covidowym przy wjeździe. To samo dotyczyło osób, które chorowały na COVID-19. Z kolei turyści, którzy nie przyjęli szczepień przeciwko patogenowi, musieli robić badania w kierunku obecności wirusa. Dopiero negatywny wynik i zaświadczenie pozwalały przekroczyć granice Turcji.

Zmiana zasad wjazdu ma zachęcić ludzi do przyjazdu do Turcji, która czerpie spore sumy z turystyki. Skusicie się na urlop tutaj?

Źródło: Fly4free

ZOBACZ TAKŻE: Wakacje 2022 bez restrykcji. Do których krajów wjedziemy bez szczepienia i testu? [LISTA]

loader