Zamknij

Znane linie lotnicze wprowadzają zmiany w biletach w najtańszej taryfie. Pasażerowie nie będą zadowoleni

09.06.2022 11:59
Znane linie lotnicze wprowadzają zmiany w biletach w najtańszej taryfie. Pasażerowie nie będą zadowoleni
fot. Piotr Dziurman/Reporter/EASTNEWS

Narodowe tureckie linie Turkish Airlines wprowadzają zmiany w biletach lotniczych w najtańszej taryfie EcoFly. Pasażerowie w cenie wejściówki na samolot nie będą już mogli nadać bagażu rejestrowanego ani wybrać miejsca na pokładzie.

Pasażerowie, którzy zazwyczaj kupują bilety lotnicze w najtańszej taryfie, nie będą zadowoleni z nowych zasad wprowadzonych przez Turkish Airlines. Jak podaje portal fly4free.pl, narodowy przewoźnik kilka dni temu dołączył do grona linii, które oferują swoim klientom płatny wybór miejsc oraz płatny bagaż rejestrowany. Nowe przepisy dotyczą wszystkich połączeń średniodystansowych.

Zobacz także: Turysta został zatrzymany na lotnisku na Sardynii. Za "pamiątki" będzie musiał zapłacić nawet do 3 tys. euro

Turkish Airlines wprowadzają zmiany w biletach w najtańszej taryfie

Do tej pory pasażerowie tureckiego przewoźnika, kupując bilet lotniczy w taryfie EcoFly, w cenie wejściówki mogli zabrać ze sobą bagaż rejestrowany. To już jednak przeszłość, bo kilka dni temu Turkish Airlines wprowadził nowe zasady. Zgodnie z nimi każdy podróżny za darmo może wnieść na pokład samolotu 1 sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 8 kg oraz mniejszą torbę z rzeczami osobistymi.

Ale to nie wszystko. Narodowy przewoźnik zrezygnował również z możliwości bezpłatnego wyboru miejsca w samolocie. Oznacza to, że osoby, które kupią bilet w klasie ekonomicznej mają teraz dwie opcje - dopłacić za wybór siedzenia lub otrzymać losowy przydział miejsca podczas odprawy na rejs.

Jeśli pasażerowie wolą mieć możliwość wyboru fotela i chcą zabrać ze sobą bagaż rejestrowany o wadze 23 kg, muszą teraz nabyć bilet w taryfie ExtraFly. Portal fly4free.pl za ukraińskim serwisem avianews.com podaje, że taka opcja jest jednak o około 10 euro (ok. 45 zł) droższa niż zakup wejściówki na samolot w najtańszej klasie ekonomicznej.

Przypomnijmy, że Turkish Airlines to jedna z nielicznych linii lotniczych, która zezwalała na zabranie bagażu rejestrowanego na rejsach średniodystansowych w cenie najtańszego biletu. Decyzja o wprowadzeniu zmian została podyktowana m.in. rosnącą ceną ropy oraz kosztów związanych z wykonywaniem rejsów.

Zobacz także: 15 tys. osób nie zdążyło na swój lot. Wszystko przez gigantyczne kolejki na lotnisku

RadioZET.pl/fly4free.pl