Zamknij

Turyści pomogli ślepemu psu, którego spotkali na szlaku. "To zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów"

18.01.2022 13:44
Pies w lesie
fot. SHUTTERSTOCK

Od kilku dni w sieci krąży zdjęcie przedstawiające górskich turystów, którzy niosą psa na plastikowych sankach. Okazuje się, że za tą poruszającą fotografią kryje się także niesamowita historia.

Grupa turystów wybrała się na weekend w góry. Ku ich zdziwieniu, na jednym ze szlaków w samym środku lasu zobaczyli starszego psa. Czworonóg brodził w strumieniu. Zwierzę było zdezorientowane i - jak się chwilę później okazało - zupełnie ślepe. Nigdzie w pobliżu nie było jego właściciela. Turyści natychmiast ruszyli na pomoc. Zrezygnowali ze swoich planów i zajęli się psem.

Zobacz także: Niebezpieczny wypadek w Tatrach. Polski turysta potknął się i spadł po oblodzonym zboczu

Turyści pomogli ślepemu psu, którego spotkali na szlaku

Tę niezwykłą historię opisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Łukasz Litewka, radny z Sosnowca. Mężczyzna do wpisu dołączył także zdjęcie przedstawiające turystów, którzy niosą psa na plastikowych sankach. Górscy wędrowcy przykryli zziębnięte zwierzę ciepłym kocem. 

"Justyna, Jacek, Piotrek i Aga wybrali się w góry. Na szlaku ku ich zdziwieniu, w środku lasu, w strumieniu brodził starszy pies. Biedak był kompletnie zdezorientowany, okazało się, że jest ślepy. Młodzi ludzie mieli swoje plany, swój pomysł na ten dzień i pokonanie zapewne jakiegoś odcinka. Zmienili je, nie zostawili w potrzebie. Nie znamy ich, ale to zdjęcie mówi o nich wszystko" - napisał radny z Sosnowca.

Łukasz Litewka zdradził, że pies jest bezpieczny i jedzie do schroniska. Obecnie poszukiwany jest jego właściciel.

Skomentuję to krótko: brawa to za mało, serio - dodał radny.

Post spotkał się z żywą reakcją internautów. Historia psa niezwykle poruszyła użytkowników sieci. "Piękny gest! Warto pomagać", "To zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów", "Ogromny szacun", "Takie ludzkie postawy zawsze ściskają moje serducho i wywołują łzy" - brzmią komentarze pod wpisem.

Kraków - Wawel
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl