Zamknij

Zaskakująca oferta noclegu na Ibizie. 25 euro za materac na balkonie

Nina Czochara
05.08.2019 12:48
Materac na balkonie - Ibiza
fot. Twitter/Pau Kokura

Jeden z mieszkańców hiszpańskiej wyspy Ibiza wymyślił sposób, jak dodatkowo zarobić na turystach. Dla trzech osób zaproponował zaskakujące miejsca noclegowe - na balkonie. Chociaż ta absurdalna oferta wynajmu wywołała burzę w sieci, pokazała jednocześnie, że wiele osób jest gotowych wynająć absolutnie wszystko. 

W ostatnim czasie pojawiło się kilka zaskakujących, wręcz absurdalnych ofert noclegowych. Łóżko piętrowe na balkonie czy niewielki kontener na ulicy zamiast domku z łazienką jeszcze długo znajdą się w rankingu "najgorszych miejsc noclegowych". W ostatnich dniach spore zaskoczenie wywołało też zdjęcie... materaców ustawionych na balkonach w cenie 25 euro za dobę. 

Ibiza: 25 euro za materac na balkonie 

Tym razem sprawy nie nagłośnił żaden z wynajmujących, a hiszpańskie stowarzyszenie Prou! Członkowie stowarzyszenia zauważyli, że w jednym z bloków na Ibizie ustawiono materace na balkonie. Nad nimi zawieszono dodatkowo ręczniki lub pościel, które miały niejako chronić przed słońcem. Jak podaje Fly4free, jeden nocleg na balkonie miał tam kosztować 25 euro. Według relacji osób z Prou!, lokatorzy korzystający z tej absurdalnej wręcz formy zakwaterowania, zmieniali się średnio co kilka dni.

ZOBACZ TAKŻE:  Zamiast domku z łazienką... pokój w kontenerze. To najgorsza oferta Airbnb w historii 

Organizacja Prou! zaznacza, że tego typu praktyka jest nielegalna i niebezpieczna dla wynajmujących. Sprawa trafiła już do odpowiednich służb. Nie wiadomo jednak, czy oferta była dostępna na którymś z portali rezerwacyjnych.

Ibiza jest jedną z hiszpańskich wysp w archipelagu Balearów słynącą z imprezowego charakteru i pięknych plaż. W szczycie sezonu miejsce to cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, przez co często brakuje miejsc noclegowych. Miejscowi bardzo często wykorzystują ten fakt, oferując zaskakujące - jak w tym przypadku - oferty noclegowe. Teraz stowarzyszenie prosi, aby tego typu wykroczenia ze strony wynajmujących zgłaszać do odpowiednich służb. 

ZOBACZ TAKŻE: Hotel w 6-tonowym ziemniaku? Za 200 dolarów można zarezerwować tam noc

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC