Zamknij

Turyści z jakich krajów najwięcej narzekają na wakacjach? Ranking nie pozostawia złudzeń

29.11.2021 15:24
Turyści z jakich krajów najwięcej narzekają na wakacjach? Ranking nie pozostawia złudzeń
fot. SHUTTERSTOCK

Niektórzy twierdzą, że Polacy są jednym z najbardziej marudnych narodów. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego. Jakiś czas temu pewna firma postanowiła sprawdzić, kto najwięcej narzeka na wakacjach. Turyści z naszego kraju nie są nawet w pierwszej dziesiątce.

Jak podaje portal fly4free.pl, firma Good Trip Marketplace przeanalizowała 1000 najgorszych recenzji napisanych w serwisie TripAdvisor pod 10 najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi na świecie. Skupiono się na użytkownikach, którzy dany obiekt ocenili na jedną lub dwie gwiazdki, co odpowiednio oznacza "okropne" i "słabe".

Turyści z jakich krajów najwięcej narzekają na wakacjach? 

Okazuje się, że na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej narzekających narodów świata znaleźli się... Amerykanie. Drugie miejsce z kolei zajmują Brytyjczycy, a trzecie - Francuzi.

Tuż za podium uplasowali się turyści z Włoch i Hiszpanii. Dalej w zestawieniu mamy Niemców, Australijczyków, Holendrów oraz Brazylijczyków. Ranking zamykają natomiast Kanadyjczycy, którzy zajęli dziesiąte miejsce. 

Zobacz także:  Izrael całkowicie zamyka granice i wstrzymuje podróże. Powodem nowy wariant koronawirusa

Jednocześnie firma Good Trip Marketplace wyodrębniła atrakcje turystyczne, na które najczęściej narzekają podróżni z całego świata. Co ciekawe, pierwsze miejsce zajęła Fontanna di Trevi zlokalizowana w stolicy Włoch. Kolejne miejsca zajęły Park Guel w Barcelonie oraz Empire State Building w Nowym Jorku. W pierwszej dziesiątce zestawienia uplasowały się także m.in. takie obiekty jak: Wieża Eiffla, Luwr, Burdż Chalifa, Koloseum czy Big Ben.

RadioZET.pl/fly4free.pl