Zamknij

Turyści zamówili najdroższe wino i nie chcieli zapłacić. Spotkała ich surowa kara

Nina Czochara
23.04.2018 11:10
Wino
fot. Pixabay

Dwoje turystów, podczas wizyty w restauracji na wyspie Gran Canaria, zamówiło jedno z najdroższych win w lokalu. Za wypity trunek, o wartości niemal 4000 euro, nie chcieli jednak zapłacić. Ta droga konsumpcja zakończyła się dla nich interwencją policji. 

Jak podał właściciel hiszpańskiej restauracji, dwoje klientów z Włoch było świadomych wysokiej ceny zamawianego wina - Dominio de Pingus. Turyści mieli przed sobą kartę menu, w której widniała kwota 1950 euro za butelkę. Pomimo tego zamówili trunek.

„Po wypiciu jednej butelki prosili nawet jeszcze o kolejne wino Dominio de Pingus. Z oczywistych względów ich rachunek za posiłek był bardzo wysoki, bo koszt samych tylko win opiewał na 3900 euro” - wyjaśniał restaurator.

Turyści nie chcieli zapłacić rachunku i trafili do aresztu

34-letni Włoch i jego towarzyszka po otrzymaniu wysokiego rachunku o równowartości ponad 16000 złotych, odmówili jego zapłaty. Konflikt z właścicielem lokalu na Gran Canarii zakończył się interwencją regionalnej policji.

W raporcie ze zdarzenia funkcjonariusze napisali, że turyści z Włoch zostali zatrzymani na podstawie zeznać świadków całej sytuacji - wszyscy potwierdzili, że rację miał kanaryjski restaurator. „Personel lokalu kilkakrotnie pytał klientów, czy rzeczywiście zamówione przez nich wino jest tym, o które im chodziło” - poinformowała policja.

Funkcjonariusze tłumaczyli, że decyzja miejscowego sądu o aresztowaniu dwójki obywateli Włoch zapadła na podstawie zarzutu o próbę oszustwa.

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Studenci zamówili obiad w restauracji. Rachunek... zwalił ich z nóg

___

RadioZET.pl/onet.pl/NC