Zamknij

Turysta spadł z klifu w Anglii. Chciał sobie zrobić zdjęcie i się poślizgnął

04.05.2021 11:46
Klif w Anglii
fot. Shutterstock

Do niefortunnego zdarzenia doszło w angielskiej miejscowości Dorset. 28-latek chciał sobie zrobić zdjęcie na klifie, po czym poślizgnął się i z niego spadł. Na szczęście szybko udzielono mu pomocy i dzięki temu przeżył.

Dorset to hrabstwo położone w południowej Anglii nad samym kanałem La Manche. Słynie ono z majestatycznych białych klifów, które przyciągają tysiące turystów z całego świata. Jeden z nich zapamięta swoją ostatnią wizytę w tym miejscu na długo.

28-latek, który wybrał się w te okolice w pierwszy majowy weekend, padł ofiarą niebezpiecznego wypadku. Mężczyzna próbował sobie zrobić zdjęcie na klifie, poślizgnął się i z niego spadł. Ratownicy, którzy szybko przybyli na miejsce zdarzenia, twierdzą, że to cud, że przeżył.

Turysta spadł z klifu w Anglii. Chciał sobie zrobić zdjęcie i się poślizgnął

W miniony weekend na klifie Old Harry Rocks w Dorset w Anglii doszło do wypadku. Ta kredowa formacja, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i nie brakuje chętnych odwiedzających ten obiekt. I właśnie jedna z takich osób ostatnio spadła z tego klifu.

Mowa o mężczyźnie, który chciał sobie zrobić zdjęcie, ale poślizgnął się i runął w dół z wysokości 36 metrów. Na szczęście w pobliżu przebywali kajakarze, którzy najpierw pomogli mu się wydostać z wody, a następnie wezwali fachową pomoc.

Do 28-letniego turysty błyskawicznie przybyli ratownicy, którzy natychmiast się nim zajęli. Jak podaje Onet, mężczyzna był cały czas przytomny. Co ciekawe, mimo tego, że spadł z dużej wysokości, tylko trochę się poobijał.

Jeden z uczestników akcji ratunkowej przyznał, że to cud, że turysta żyje i ma niewielkie zadrapania. Po wstępnych oględzinach został on przetransportowany do szpitala w celu sprawdzenia, czy nie dolega mu nic poważniejszego.

Źródło: Onet