Zamknij

Turysta spadł z wysokości 20 metrów w górach. Poślizgnął się w czasie wędrówki

22.11.2021 11:37
Staffelberg, Bawaria
fot. Shutterstock

20-letni turysta podczas wędrówki na górę Staffelberg, w Bawarii, poślizgnął się i spadł z wysokości około 20 metrów. Młody mężczyzna cudem uniknął śmierci. Rannego turystę przewieziono helikopterem do szpitala.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie (20 listopada) w rejonie miasta Lichtenfels w Bawarii. Turysta, wędrując po górskim szlaku, spadł z wysokości około 20 metrów. Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu, bo ten wypadek mógł dla niego zakończyć się naprawdę tragicznie. 

Bawaria. Turysta przeżył upadek z 20 metrów

Jak poinformował portal Merkur 20-letni turysta przemieszczał się po szczycie góry Staffelberg. W pewnym momencie poślizgnął się i spadł z dużej wysokości - około 20 metrów.  Młody mężczyzna miał jednak niebywałe szczęście, bo udało mu się przeżyć upadek. 

Towarzysz 20-latka natychmiast po zdarzeniu zaalarmował służby ratownicze. W akcji udział wzięła policja, ratownicy, służby ratownictwa górskiego. Rannego turystę do szpitala przetransportował helikopter.

Rzecznik lokalnej policji potwierdził, że 20-latek został ranny w wyniku tego wypadku, jednak odniesione obrażenia nie zagrażają jego życiu. Obecnie przebywa w szpitalu.

To nie pierwszy tego typu wypadek w górach w ostatnim czasie. Na początku września doszło do równie niebezpiecznego zdarzenia w Tatrach Zachodnich. Turysta spadł z wysokości 40 metrów, z rejonu wylotu Smoczej Jamy. Mężczyzna przeżył, ale doznał poważnych obrażeń, m.in. uszkodzenia barku, miednicy i łokcia.

Źródło: Marzena Szulc (PAP)