Zamknij

Turystka z Czech przypadkowo nagrała kulę ognia w Polsce. Jej wideo błyskawicznie obiegło sieć

09.05.2022 12:23
Widok z hotelu na góry
fot. Shutterstock

Popularność w internecie zdobywa wideo nagrane przez czeską turystkę, która wybrała się na wakacje do Ustronia w Polsce. Kobieta chciała zarejestrować kamerą ulewne deszcze, jakie obserwowała z hotelowego balkonu. Przy okazji, zupełnie przypadkowo, nagrała... spektakularną kulę ognia. Udało jej się bowiem uchwycić piorun o nietypowym kształcie. Sami zobaczcie.

Domis Kalocova wybrała się na urlop do popularnego ośrodka wczasowego, jakim jest Ustroń. Niestety na miejscu zastała ją intensywna ulewa. Kobieta postanowiła wyjść na balkon przylegający do jej hotelowego pokoju i nagrać pogodę. I przypadkowo udało jej się zarejestrować coś innego.

Otóż na wideo, którym następnie pochwaliła się w mediach społecznościowych, widać także, że w niewielkiej odległości od turystyki uderzył piorun. Zamienił się on w kulę ognia i wystraszył autorkę materiału. Post z tym zjawiskiem trafił do sieci i stał się bardzo popularny.

Turystka z Czech przypadkowo nagrała kulę ognia w Polsce. Jej wideo błyskawicznie obiegło sieć

Domis Kalocova wybrała się na początku maja na urlop w Polsce. Jako cel wyprawy obrała miejscowość Ustroń, która cieszy się zainteresowaniem turystów z Europy. Niestety na miejscu okazało się, że Czeszka trafiła akurat na słabą pogodę. Zastał ją tutaj intensywny deszcz.

Kobieta zaczęła nagrywać z hotelowego pokoju to, co dzieje się za oknem. Wyszła na balkon i przypadkowo stała się świadkiem niecodziennego zjawiska. Udało jej się bowiem nagrać bliskie uderzenie pioruna, który przybrał kształt kuli ognia.

Ten moment był największym wakacyjnym przeżyciem. Prawdopodobnie już nigdy w życiu go nie doświadczymy - napisała pod materiałem.

Dosłownie kilkanaście metrów od turystki w drzewo uderzyła błyskawica. Miejsce to w ułamku sekundy zajęło się ogniem, ale też zaraz płomień zniknął. Zjawiskiem zainteresowali się sami Lubuscy Łowcy Burz, którzy udostępnili nagranie kobiety na swoich kanałach.

I znowu można się przekonać, jak nieprzewidywalna i piękna jest natura.

 

Strach się bać!

 

Ale walnęło - piszą internauci w komentarzach.

Widzieliście kiedyś coś takiego na własne oczy?

Źródło: Facebook/Onet Podróże