Zamknij

U wybrzeży Hiszpanii pojawił się rekin. Do sieci trafiły niepokojące nagrania

16.08.2021 12:21
Rekin
fot. Shutterstock

W ostatnich dniach u wybrzeży Hiszpanii pojawił się rekin. Zwierzę wypatrzyli wylegujący się na plaży lub też kąpiący się w morzu turyści. Drapieżnik wywołał u nich niepokój, dlatego też zgłosili oni incydent pojawienia się go do odpowiednich służb. Do sieci trafiły też nagrania, które pokazują wystającą z wody charakterystyczną trójkątną płetwę w pobliżu kąpielisk.

Turyści wypoczywający obecnie na hiszpańskim wybrzeżu z pewnością nie mogą narzekać na brak wrażeń. Wszystko dlatego, że ostatnio w okolicy pojawił się rekin. Wypatrzono go u wybrzeży regionu Costa Blanca. Co ciekawe, widziany był w pobliżu kilku miejscowości.

Nie wiadomo, czy w Morzu Śródziemnym pojawił się jeden osobnik, czy jest to cała grupa, ale obecność drapieżnika wywołała niepokój wśród gości tutejszych kurortów. Do sieci trafiły nagrania, które pokazują rekina w pobliżu popularnych plaż. Turyści zgłosili ten incydent funkcjonariuszom policji i specjalistom z Instytutu Oceanografii w Walencji.

U wybrzeży Hiszpanii pojawił się rekin. Do sieci trafiły niepokojące nagrania

W ostatnich dniach turyści w Walencji mieli okazję doświadczyć rzadkiego zjawiska. Otóż u wybrzeży Hiszpanii w tym rejonie pojawił się rekin. Wypoczywający nad wodą ludzie zobaczyli w morzu charakterystyczną trójkątną płetwę. Niektórzy postanowili zrezygnować tego dnia z kąpieli i opalania, a część zaczęła nagrywać obecność niespotykanego w tym regionie zwierzęcia.

Jak podaje portal turysci.pl, na miejsce wezwana została policja, która zamknęła plaże w pobliżu miejsca zdarzenia. Co ciekawe, drapieżnik został zauważony w okolicach kilku miejscowości na hiszpańskim wybrzeżu.

Najpierw dostrzeżono go z plaży Poniente w mieście Benidorm. Wówczas poinformowano specjalistów z Instytutu Oceanografii, którym udało się sprowokować rekina do wypłynięcia na głębokie wody. Później jednak osobnika widziano także w innych miejscach. Turyści odpoczywający w miejscowościach niedaleko Alicante zgłaszali dwa takie incydenty. Eksperci sądzą, że wody przybrzeżne europejskiego kraju odwiedził rekin błękitny.

Rekiny u wybrzeży Hiszpanii pojawiają się niezwykle rzadko i też zwykle nie atakują ludzi. Jeśli jednak zostają dostrzeżone, warto zachować ostrożność i nie zbliżać się do drapieżnika, który może zareagować w niebezpieczny sposób.

Źródło: turysci.pl