Zamknij

U wybrzeży popularnego kurortu pojawił się rekin. Turyści przegonili go... mopem

06.07.2022 09:29

W ostatnich dniach w pobliżu jednej z plaż w miejscowości Marmaris doszło do potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia. W wodzie pełnej ludzi pojawił się rekin. Kiedy tylko zbliżył się do pływaków, jeden z turystów postanowił odstraszyć go za pomocą... mopa. Incydent nagrali inni świadkowie tej sytuacji. Zobaczcie.

Turyści w Turcji
fot. Shutterstock

Jakiś czas temu pisaliśmy o ataku rekina w popularnej zatoce w RPA. Drapieżnik ugryzł wówczas mężczyznę, który zażywał kąpieli. Niestety jego obrażenia były tak poważne, że nie udało się go uratować. Lokalne władze zdecydowały nawet o zamknięciu tutejszych plaż.

Z kolei w ostatnich dniach zwierzę z charakterystyczną trójkątną płetwą grzbietową pojawiło się w okolicy miejscowości Marmaris w Turcji. Rekin podpłynął tu do ludzi stojących w wodzie, ale jeden z turystów postanowił... przegonić go za pomocą mopa. Zajście zarejestrowano kamerą i następnie zamieszczono je w sieci.

U wybrzeży popularnego kurortu pojawił się rekin. Turyści przegonili go... mopem

U wybrzeży miejscowości Marmaris w Turcji pojawił się rekin. Zwierzę podpłynęło do osób, które w tym czasie przebywały w wodzie. I choć duża część turystów w takiej sytuacji się wystraszy i zacznie uciekać, w tym przypadku było zupełnie inaczej. Jeden mężczyzna postanowił przegonić drapieżnika. W tym celu użył... mopa. Zdarzenie udało się nagrać.

Do incydentu doszło w pobliżu popularnego kurortu. To tutaj sfilmowano wielką rybę płynącą w kierunku plaży pełnej dzieci. Turyści stojący w płytkiej wodzie zobaczyli krążącą wokół nich złowrogą, ciemną płetwę, a ludzie będący na plaży z przerażeniem pokazywali ją sobie z lądu. Na szczęście znalazła się odważna osoba, która odstraszyła drapieżnika mopem. Rekin otrzymał kilka ciosów, ostatecznie dał sobie spokój i odpłynął.

Co ciekawe, tureckie władze zdementowały doniesienia o pojawieniu się w tych okolicach rekina.

Ryba widziana na publicznej plaży i uważana za rekina to belona śródziemnomorska. Według ekspertów to nieszkodliwe zwierzę. Dlatego nie musisz zabierać ze sobą mopa, kiedy idziesz nad morze - czytamy w komunikacie.

Choć tym razem nie musiał to być rekin, w Morzu Śródziemnym żyje aż 47 gatunków tej ryby - można tu spotkać m.in. żarłacza białego, młota i rekina błękitnego.

Przypominamy też, że w ostatnich dniach dwie kobiety zginęły w wyniku dwóch zupełnie różnych ataków rekinów. Oba incydenty miały miejsce w Egipcie i to w odległości zaledwie 600 m od siebie. Władze zamknęły kilka plaż na wybrzeżu Morza Czerwonego, a dokładnie w rejonie miejscowości Hurghada. Pierwszą ofiarą była 68-letnia Elisabeth Sauer z Austrii. Drugą ofiarą była prawdopodobnie Rumunka.

Ekspert powiedział, że te dwie kobiety mogły zostać zabite przez to samo zwierzę. Dodał też, że podpływa ono do brzegu w poszukiwaniu pożywienia. Ataki rekinów są niezwykle rzadkie w Morzu Czerwonym, ale się zdarzają. Tak jak w 2010 roku w Szarm el-Szejk, kiedy w ciągu kilku dni zaatakowanych zostało aż pięć osób.

Źródło: Metro/The Sun

loader