Zamknij

USA łagodzi restrykcje pandemiczne. Już w listopadzie otworzy się na turystów

21.09.2021 10:31
Nowy Jork, USA
fot. Shutterstock

Już w listopadzie zagraniczni turyści wreszcie będą mogli wjechać do Stanów Zjednoczonych. Władze kraju podjęły decyzję o otwarciu się na gości, ale jednocześnie zastrzegły, że wycieczki będą mogły odbywać się wyłącznie po spełnieniu kilku warunków.

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich, którzy stęsknili się za podróżami do USA. Kraj, który od marca 2020 roku niemal cały czas pozostawał zamknięty, niebawem otworzy się na turystów. Pierwsi zagraniczni goście będą mogli się tu udać już na początku listopada.

Informację o zmianie polityki turystycznej, a także o warunkach, jakie będą obowiązywały podróżnych, przedstawił Jeff Zients, koordynator Białego Domu ds. pandemii. Zobaczcie, kto będzie mógł się wybrać na urlop do Stanów Zjednoczonych.

USA łagodzi restrykcje pandemiczne. Już w listopadzie otworzy się na turystów

Stany Zjednoczone otwierają się na turystów. Już od początku listopada będą tu mogli wjechać zagraniczni goście. Aby jednak można się było tutaj wybrać, będzie trzeba spełnić kilka warunków.

Po pierwsze USA wpuści na swój teren jedynie zaszczepionych podróżnych. Jak podaje portal Fly4free, nie wiadomo, czy respektowane będą wszystkie szczepienia wykorzystywane w Unii Europejskiej - do tej pory bowiem np. AstraZeneca nie była uznawana w Stanach Zjednoczonych.

Na tym jednak nie koniec obostrzeń. Podróżni - mimo przyjęcia szczepienia - będą zobowiązani do wykonania testu na obecność koronawirusa. Badanie trzeba będzie zrobić na 3 dni przed podróżą i dopiero negatywny wynik pozwoli nam udać się do USA.

Warto dodać, że na razie Stany Zjednoczone otworzą się dla obywateli krajów Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, kiedy będą mogli podróżować tu także mieszkańcy innych państw.

Źródło: Fly4free, Business Insider