Zamknij

USA zmieniają zasady wjazdu. Wszystko przez nowy wariant koronawirusa

08.12.2021 09:18
Stany Zjednoczone
fot. Shutterstock

Stany Zjednoczone 8 listopada otworzyły się na zaszczepionych turystów z innych państw, ale warunkiem wjazdu było wykonanie testu na koronawirusa na 72 godziny przed przyjazdem do kraju. Teraz te zasady się zmieniły. Przeczytajcie, co trzeba zrobić, aby dostać się do USA.

W ostatnim czasie coraz więcej państw decyduje się na wprowadzenie restrykcji wjazdowych lub też przywrócenie tych, które już kiedyś obowiązywały w związku z pandemią koronawirusa. Taka sytuacja spowodowana jest pojawieniem się na świecie nowego wariantu patogenu o nazwie Omikron.

Włochy zaostrzają restrykcje dla niezaszczepionych, a Wielka Brytania wprowadza nowe zasady wjazdu dla wszystkich turystów. Do tego grona dołączyły właśnie Stany Zjednoczone, które zmieniły przepisy wjazdowe dla podróżnych. Zobaczcie, kto będzie mógł się dostać na teren USA i jakie warunki będzie musiał spełnić.

USA zmieniają zasady wjazdu. Wszystko przez nowy wariant koronawirusa

Fanów magicznego Nowego Jorku czy gorącego Los Angeles zelektryzowała wiadomość o tym, że po tak długim czasie Stany Zjednoczone otworzyły się na turystów. Od 8 listopada do popularnego na całym świecie kraju mogą się dostać zaszczepieni podróżni z innych miejsc.

Do tej pory każdy, kto chciał się udać do USA, musiał pamiętać o wykonaniu na 72 godziny przed podróżą testu - PCR lub też antygenowego - na koronawirusa. Teraz jednak zasady te nieco się zmienią i to ze względu na rozprzestrzeniający się nowy wariant patogenu.

Władze USA wprowadziły dla podróżnych z zagranicy obowiązek okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa zrobionego na 24 godziny przed wylotem. Może to być test PCR albo antygenowy, ale w przypadku tego drugiego rezultat otrzymujemy już nawet po kilkunastu minutach.

Co myślicie o nowych zmianach? Pokrzyżują plany wyjazdowe wielu osób?

Źródło: New York Times