Zamknij

Agresywny 13-latek awanturował się w samolocie. Załoga unieruchomiła go taśmą izolacyjną

13.08.2021 11:34
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Na pokładzie samolotu linii American Airlines załoga nie mogła poradzić z agresywnym, awanturującym się 13-latkiem. Gdy chłopiec w pewnym momencie próbował wybić okno, personel postanowił go unieruchomić... taśmą izolacyjną. Kapitan samolotu podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu. 

Do niecodziennego incydentu doszło w czasie lotu linii American Airlines z Maui do Los Angeles. Po ponad godzinie od startu samolotu piloci musieli zawrócić do Honolulu. Wszystko z powodu agresywnego 13-latka, który wszczął awanturę na pokładzie. 

American Airlines. Agresywny 13-latek na pokładzie

Jak podaje CBS Los Angeles, 13-letni chłopiec najpierw wdał się w kłótnię ze swoją mamą. Stał się agresywny i zaczął ją bić. Następnie zaczął kopać w jedno z samolotowych okien, co wywołało zamieszanie na pokładzie. 

Chłopiec, pomimo wielu próśb ze strony matki oraz załogi pokładowej, nie chciał się uspokoić. Personel podjął decyzję o unieruchomieniu 13-latka przy użyciu taśmy izolacyjnej. Steward, który skrępował nastolatka, potrzebował do pomocy pasażerów.

Do sieci trafił nagranie, na którym można zobaczyć, jak członek załogi przygotowuje taśmę, a dwie inne osoby próbują utrzymać 13-latka na miejscu. 

Jak później poinformowały linie American Airlines, steward stworzył jedynie coś w rodzaju elastycznych kajdanek.

Agresywne zachowanie chłopca wymusiło również na pilotach awaryjne lądowanie w Honolulu.

Według CBS LA 13-latek tuż po wylądowaniu został wyprowadzony z pokładu przez odpowiednie służby. Pozostali pasażerowie zostali przekierowani na inne loty i w razie potrzeby mieli też zagwarantowane zakwaterowanie w hotelu. 

 – Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem i przepraszamy naszych klientów za wszelkie związane z tym niedogodności – powiedział CBS przedstawiciel American Airlines.

Źródło: businessinsider.com, CBSN Los Angeles, Fly4free