Zamknij

Chwile grozy w samolocie. 3-miesięczne dziecko nagle przestało oddychać

12.09.2022 09:24
Podróż samolotem
fot. Shutterstock

Zaledwie 30 minut po starcie samolotu linii Spirit Airlines 3-miesięczne dziecko nie mogło złapać oddechu, a jego usta zaczęły sinieć. Na mrożącą krew w żyłach sytuację natychmiast zareagowała jedna z pasażerek, z zawodu pielęgniarka, która ruszyła z pomocą niemowlęciu. Kobieta została okrzyknięta bohaterką lotu. 

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czasie rejsu z Pensylwanii do Orlando na Florydzie. Niedługo po wystartowaniu samolotu 3-miesięczna dziewczynka przestała nagle oddychać. Pasażerowie przeżyli chwile grozy na pokładzie. 

Dziecko przestało oddychać w czasie lotu

Jak informuje NBC News, rodzice dziewczynki o imieniu Anjelé byli przerażeni całą sytuacją, bo nigdy nie doświadczyli czegoś podobnego. Na szczęście na tę niebezpieczną sytuację natychmiast zareagowała siedząca kilka rzędów dalej pielęgniarka, Tamara Panzino, która zaczęła ratować dziecko, masując jego klatkę piersiową i nogi dziecka. Dzięki szybkiej interwencji kobiety, niemowlę zaczęło znów oddychać.

Świadkiem tego zdarzenia był jeden z pasażerów, Ian Cassette, meteorolog stacji informacyjnej FOX 35. Mężczyzna opisał na Twitterze tę sytuację i opublikował w sieci krótkie nagranie.

– Podczas mojego lotu powrotnego z Pittsburgha do Orlando, trzy rzędy przede mną, przestało oddychać dziecko. Na szczęście pielęgniarka (Tamara Panzino) była w stanie przywrócić mu oddech (...) Stewardesy również zasługują na pochwałę za szybką reakcję. W chwili, gdy zobaczyliśmy, jak ci, którzy pomagają Angelé, zaczynają się uśmiechać, wszyscy odetchnęliśmy z ulgą – napisał na Twitterze.

Zobacz także: Pasażer nie chciał dopłacać do bagażu. Nagranie z lotniska obiegło sieć [WIDEO]

Ian Cassette dodał, że atmosfera na pokładzie była bardzo nerwowa, ale wszystko skończyło się szczęśliwie. Po wylądowaniu na rodziców z 3-miesięczną córką czekali ratownicy. Nie wiadomo, co sprawiło, że niemowlę nagle przestało oddychać.

Tamara Panzino, która jest pielęgniarką od ponad 20 lat, przyznała w rozmowie ze stacją telewizyjną, iż czuje się naprawdę szczęśliwa, że była w stanie pomóc dziecku. 

Źródło: nbcnews.com, New York Post