Zamknij

Ogromne zainteresowanie podróżami do USA. Polacy zaczęli rezerwować bilety

23.09.2021 16:50
Samolot LOT
fot. Shutterstock

USA od listopada złagodzi restrykcje pandemiczne i otworzy się na turystów – na tę informację czekało wielu podróżujących. Po zapowiedziach Waszyngtonu znaczącą wzrosła liczba rezerwacji lotów z Polski do Stanów Zjednoczonych. LOT, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, już ogłosił przywrócenie bezpośredniego połączenia z Polski do Miami.

Stany Zjednoczone, po kilkunastu miesiącach zamknięcia z powodu pandemii Covid-19, w końcu otwierają swoje granice dla turystów. Zgodnie z zapowiedzianymi zmianami od 1 listopada do USA będą mogły wjeżdżać w pełni zaszczepione osoby. Oprócz tego podróżni muszą okazać negatywny wynik testu na koronawirusa (wykonanego 72 godziny przed wylotem). 

Chociaż podróże do USA nadal będą wiązały się z restrykcjami, zapowiedź odblokowania możliwości wjazdu do tego kraju spowodowała wzmożone zainteresowanie lotami za ocean, zarówno w krajach Europy Zachodniej i Południowej, jak i w Polsce – informuje portal eSky.pl.

USA. Wzrosła sprzedaż biletów lotniczych

Jeśli chodzi o kraje strefy Schengen, wzrost wyszukiwań wyniósł 28 procent, licząc tydzień do tygodnia. Najwięcej wyszukiwań dokonali mieszkańcy Francji i Niemiec.

W Polsce zainteresowanie lotami do Stanów Zjednoczonych wzrosło o 20 procent. Najwięcej wyszukiwań przypadło na poniedziałkowe popołudnie i wtorek (20-21 września, po informacji przekazanej przez Joe Bidena). W skali kraju Polacy najczęściej wyszukiwali loty do Nowego Jorku, Chicago, LA, Honolulu oraz Miami. Co ciekawe, w miejscach wylotu z Polski do Stanów dominuje tradycyjnie Kraków i Warszawa. Z Warszawy najczęściej wyszukiwano loty do Nowego Jorku, Chicago, Bostonu i LA, z kolei z Krakowa do Waszyngtonu i Chicago.

Jednak największe zainteresowanie portal eSky.pl zaobserwował w wypadku ruchu z krajów spoza strefy Schengen, głównie Wielkiej Brytanii. Tam wzrost sięgnął 38 procent.

Loty do USA. Jak zmieniły się ceny?

Według statystyk portalu eSky.pl średnia cena lotu do Stanów Zjednoczonych z Polski i z powrotem spadła o 8 procent, licząc tydzień do tygodnia, i wyniosła 2729 zł (15-21 września) vs. 2967 (8-14 września). Co ciekawe, ceny biletów lotniczych w jedną stronę wzrosły o prawie 9,5 proc. (licząc tydzień do tygodnia) i wynoszą 2398 zł (2194 zł tydzień wcześniej). 

Średnia cena biletu dla internautów z innych krajów strefy Schengen pozostała na takim samym poziomie i wyniosła średnio 2884 zł (w obie strony) oraz 2800 zł (w jedną stronę).

Jak podaje wyszukiwarka, obecnie najtaniej do USA można polecieć z Hiszpanii, za 1970 zł w obie strony, a najdrożej ze Szwajcarii – za 3657 zł.

Źródło: Materiały prasowe eSky.pl, Rp.pl