Zamknij

Fala porwała dom z plaży do oceanu. Do sieci trafiło szokujące nagranie [WIDEO]

12.05.2022 11:41
Fale zmyły dom do oceanu
fot. Shuttersto/Twitter

Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych zmaga się w ostatnim czasie z niebezpiecznymi sztormami. Silne fale zabierają ze sobą wszystko, co napotkają na drodze. Do sieci trafiło szokujące nagranie Służb Parku Narodowego Cape Hatteras Seashore, na którym widać, jak jeden z domów zostaje zabrany przez fale prosto do oceanu. 

Wybrzeża Karoliny Północnej w USA znajdują się obecnie w bardzo trudnej sytuacji pogodowej - występują silne burze i sztormy. Jak informuje Narodowa Służba Pogodowa (NWS), nadal obowiązują tam ostrzeżenia przed powodziami i wysokimi falami, a okolicy możliwe są podtopienia o wysokości nawet do 1,2 metra. Służby porządkowe odradzają mieszkańcom podróż w nadbrzeżne rejony stanu. To, jak niebezpieczne warunki panują na wybrzeżu, pokazuje jedno z udostępnionych w sieci nagrań. 

USA. Silne fale zmyły dom do oceanu [WIDEO]

Do zdarzenia doszło w nadmorskiej miejscowości Rodanthe w Karolinie Północnej. Służby Parku Narodowego Cape Hatteras Seashore uchwyciły na krótkim nagraniu moment, w którym domek stojący na plaży jest porywany przez fale. Najpierw woda podmywa fundamenty budynku, a po chwili cała konstrukcja wpada do oceanu.

Jak relacjonował Michael Barber ze wspomnianego wyżej parku narodowego, fale uderzyły z taką siłą, że fragmenty domu wypłynęły na brzeg wiele kilometrów dalej od miejsca, w którym pierwotnie stały. Jak podano, wewnątrz budynku na szczęście nikogo nie było. 

Nagranie pojawiło się na oficjalnym koncie Parku Narodowego Cape Hatteras Seashore na Twitterze.

Okazuje się, że to nie pierwszy tego typu przypadek w okolicy. Na początku tygodnia silne fale porwały jeszcze jedną posiadłość, zlokalizowaną na tej samej ulicy w miejscowości Rodanthe. Władze parku ostrzegają, że niewykluczone, iż tego typu sytuacje mogą się powtórzyć.

Plaża w pobliżu miejsca zdarzenia została zamknięta. Lokalne służby ostrzegają, aby w najbliższym czasie unikać podróży do tego rejonu. 

Źródło: TVN Meteo, nps.gov