Zamknij

Wspiął się na skrzydło samolotu tuż przed startem. Do sieci trafiło nagranie

14.12.2020 08:48
Skrzydło samolotu
fot. JIM WEST/Science Photo Library/East News

Do nietypowego incydentu doszło na lotnisku McCarran w Las Vegas. Niedługo przed startem mężczyzna wdrapał się na skrzydło samolotu. Uciekając przed policją, stracił równowagę i spadł z wysokości na płytę lotniska. Do sieci trafiło nagranie z tego zdarzenia. 

Samolot linii Alaska Airlines przygotowywał się do startu z Las Vegas do Portland. Nagle pilot zauważył mężczyznę biegnącego w stronę maszyny i wspinającego się na skrzydło. Natychmiast powiadomiono wieżę kontrolną. 

Mężczyzna wdrapał się na skrzydło samolotu

Jak podaje CNN, mężczyzna najpierw przeskoczył przez ogrodzenie portu, a następnie wdrapał się na skrzydło samolotu. Jeden z podróżnych nagrał całe zdarzenie.

Na krótkim wideo można zobaczyć, jak mężczyzna idzie po skrzydle, a następnie - po zdjęciu butów i skarpetek - próbuje wspiąć się jeszcze wyżej, na winglet Boeinga 737. 

W pewnym momencie na skrzydle pojawili się również funkcjonariusze policji. Mężczyzna nie był w stanie dłużej się utrzymać, zsunął się ze skrzydła i spadł na płytę. 

Mężczyźnie w wyniku upadku nic się nie stało, jednak został aresztowany. Nie wiadomo, jak pokonał zabezpieczenia i w jaki sposób dostał się na płytę lotniska. 

Jak przekazała linia Alaska Airlines, po incydencie koniecznie było sprawdzenie stanu samolotu. Niecodzienne zdarzenie spowodowało ponad czterogodzinne opóźnienie startu do Portland. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: CNN