Zamknij

Uratowali psa, który wpadł do lodowatego jeziora. Bohaterska akcja strażaków [WIDEO]

22.01.2021 10:25
Uratowali psa, który wpadł do lodowatego jeziora. Bohaterska akcja strażaków [WIDEO]
fot. SHUTTERSTOCK

Amerykańscy strażacy uratowali psa, który utknął w lodowatym jeziorze. Sytuacja była poważna, bo zwierzak znajdował się w ogromnym niebezpieczeństwie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Filmik z bohaterskiej akcji trafił do sieci i podbił serca internautów.

Do zdarzenia doszło w zeszły weekend. 17 stycznia mieszkańca miasta Littleton w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych zauważyli psa, który nie mógł się wydostać z lodowatego jeziora. Akwen częściowo przykrywał cienki lód, dlatego spacerowicze nie byli w stanie sami pomóc zwierzakowi. O niebezpiecznej sytuacji powiadomili strażaków z South Metro Fire Rescue, którzy po kilku minutach znaleźli się na miejscu zdarzenia.

Wzruszające wideo z akcji ratowniczej psa trafiło do sieci

Strażacy od razu rzucili się do pomocy. Jeden z nich zaczął czołgać się po kruchym lodzie. Gdy dotarł do czworonoga, wskoczył do lodowatej wody i wypchnął z niej psa. Wystraszony zwierzak od razu pobiegł na brzeg jeziora. Po chwili w bezpiecznym miejscu znalazł się także strażak. Cała akcja ratunkowa została uwieczniona na nagraniu, które szybko trafiło do sieci.

Nie wiadomo, dlaczego pies znalazł się w wodzie. Mężczyźni skomentowali, że prawdopodobnie był "żądny przygód" i sam wskoczył do jeziora.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Pies został zabrany na obserwację do weterynarza, a strażacy pochwalili przechodniów za odpowiednią reakcję.

Jak informuje TVN24.pl, w sytuacji, gdy zwierzę znajdzie się w zimnej wodzie, właściciel nie powinien samodzielnie ratować pupila, tylko od razu zadzwonić po pomoc i czekać na służby ratunkowe. W przeciwnym wypadku właścicielowi i ratownikom może grozić większe niebezpieczeństwo. Można jedynie znaleźć na przykład gałąź, która do czasu przyjechania odpowiednich służb, pomoże zwierzakowi utrzymać się na powierzchni.

RadioZET.pl