Zamknij

Usterka w samolocie linii LOT do Wrocławia. Pilot musiał zawrócić na Lotnisko Chopina

25.05.2022 12:22
Usterka w samolocie linii LOT do Wrocławia. Pilot musiał zawrócić na Lotnisko Chopina
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Samolot PLL LOT lecący z Warszawy do Wrocławia z powodu usterki technicznej musiał zawrócić na Lotnisko Chopina. Pasażerowie kontynuowali podróż do stolicy Dolnego Śląska na pokładzie zastępczej maszyny.

Do tego incydentu doszło we wtorek 24 maja.

Zobacz także: Awantura na lotnisku w Amsterdamie. Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy obiektu

Usterka w samolocie linii LOT do Wrocławia. Pilot musiał zawrócić na Lotnisko Chopina

Samolot linii LOT wykonywał rejs z Warszawy do Wrocławia. Statek powietrzny wystartował ze stolicy o 22:59. Portal tvn24.pl podaje, że po niespełna godzinie pilot podjął decyzję o zawróceniu maszyny na Lotnisko Chopina. Powodem okazała się usterka techniczna. 

Pasażerowie kontynuowali podróż z Warszawy do stolicy Dolnego Śląska na pokładzie zastępczej maszyny.

Zobacz także: Awantura w samolocie lecącym z Polski do Turcji. Pijany pasażer musiał opuścić pokład

Informację o incydencie potwierdził rzecznik prasowy PLL LOT w rozmowie z portalem tvn24.pl. 

Ze względu na usterkę techniczną i brak obsługi, która mogłaby naprawić usterkę na lotnisku we Wrocławiu, samolot został zawrócony do Warszawy. Tam podstawiono drugi samolot i pasażerowie kontynuowali podróż - powiedział Krzysztof Moczulski.

Portal pasazer.com podaje, że finalnie podróżni wystartowali z Warszawy o godzinie 00:37. Na Dolnym Śląsku wylądowali natomiast o 1:20 w nocy, czyli z niemal dwugodzinnym opóźnieniem. 

Usterka techniczna w samolocie została już naprawiona, a pasażerowie na pokładzie maszyny polecieli w środę rano do Krakowa.

Zderzenie dwóch samolotów na Lotnisku Chopina

Przypomnijmy, że wczoraj informowaliśmy, że na Lotnisku Chopina doszło do kolizji dwóch samolotów. Skrzydło Boeinga 737 PLL LOT zetknęło się ze statecznikiem niewielkiej Cessny 525. Służby portu zabezpieczyły miejsce zdarzenia. 

Rzecznika międzynarodowego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina Anna Dermont przekazała PAP, że "ruch na lotnisku nie został wyłączony, a zdrowiu i życiu pasażerów nie zagrażało niebezpieczeństwo".

Zobacz także: Największy samolot świata zostanie odbudowany. "Będzie hołdem dla poległych w obronie Ukrainy"

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku na lotnisku odprawiono ponad 2 mln 968 tys. pasażerów, to o 28 proc. więcej niż w 2021 r.

RadioZET.pl/tvn24.pl/pasazer.com/PAP(Aneta Oksiuta)