Zamknij

Znane linie lotnicze pozwoliły stewardesom i stewardom pokazywać tatuaże. "Chcemy, aby każdy był sobą"

02.06.2022 10:55

Brytyjskie linie lotnicze Virgin Atlantic złagodziły zasady dotyczące wyglądu stewardów i stewardes. Przewoźnik pozwolił załodze pokładowej na pokazywanie tatuaży.

Znane linie lotnicze pozwoliły stewardesom i stewardom pokazywać tatuaże. "Chcemy, aby każdy był sobą"
fot. SHUTTERSTOCK

Nie od dziś wiadomo, że większość linii lotniczych ma specjalne wymogi co do tego, jak mają wyglądać ich pracownicy. Kilka dni temu brytyjski przewoźnik Virgin Atlantic postanowił złagodzić te zasady. 31 maja w międzynarodowe święto stewardes i stewardów poinformował, że od teraz załoga pokładowa nie musi już zakrywać swoich tatuaży. Co istotne, jest to pierwsza brytyjska linia lotnicza i wiodący przewoźnik na świecie, który zdecydował się na taki krok.

Zobacz także: Samolot taniej linii odleciał bez pasażerów. Ogromny chaos na lotnisku w Wielkiej Brytanii

Virgin Atlantic. Znane linie lotnicze pozwoliły stewardesom i stewardom pokazywać tatuaże

"W Virgin Atlantic chcemy, aby każdy był sobą. Wiele osób poprzez tatuaże wyraża swoją wyjątkową tożsamość, a nasi koledzy i koleżanki nie powinni być z tego wykluczani. Dlatego, wspierając integrację i promując indywidualizm, łagodzimy nasze wymogi dotyczące pokazywania tatuaży dla wszystkich pracowników. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy liniami lotniczymi, które inaczej postrzegają świat i pozwalają innym naprawdę być sobą - powiedziała Estelle Hollingsworth, dyrektor ds. personalnych w Virgin Atlantic.

Przypomnijmy, że do tej pory polityka brytyjskiego przewoźnika nakazywała, aby każdy pracownik zakrywał widoczne tatuaże, zakładając np. koszulę z długim rękawem, używając plastrów czy kosmetyków do makijażu. Osoby, które nie miały możliwości zakrycia malunków, nie mogły zostać zatrudnione. We wtorek 31 maja zasady te uległy zmianie.

Od nowych przepisów są jednak pewne wyjątki. Nadal zakryte muszą pozostać tatuaże, które są obraźliwe lub wulgarne. Zakazane są również malunki i napisy odnoszące się do nagości, przemocy, narkotyków bądź alkoholu. Pracownicy linii zobowiązani są również do kamuflowania tatuaży na szyi, twarzy i głowie, ale już niebawem może się to zmienić. Przewoźnik poinformował, że trwa obecnie dyskusja na ten temat.

Warto też w tym miejscu zaznaczyć, że linia Virgin Atlantic już wcześniej złagodziła pewne wymogi dotyczące wyglądu pracowników. W 2019 roku przewoźnik poinformował, że nie będzie wymagał od żeńskiego personelu pokładowego makijażu. Ponadto ogłosił, że stewardesy mogą nosić spodnie zamiast spódnic.

loader

RadioZET.pl/forbes.com/theguardian.com