Zamknij

W Beskidach rozpoczyna się sezon narciarski. W piątek ruszy pierwszy wyciąg

02.12.2021 13:58
W Beskidach rozpoczyna się sezon narciarski. W piątek ruszy pierwszy wyciąg
fot. SHUTTERSTOCK

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów sportów zimowych - jeszcze w tym tygodniu w Beskidach rozpocznie się sezon narciarski. W piątek 3 grudnia uruchomiony zostanie jeden z wyciągów w Szczyrku.

Uruchomienie jednego z wyciągów zapowiedział właściciel ośrodka na Białym Krzyżu w Szczyrku – podała w środę PAP Sandra Kulka z szczyrkowskiej informacji turystycznej.

W Beskidach rozpoczyna się sezon narciarski. W piątek ruszy pierwszy wyciąg

Właściciele kompleksu narciarskiego na Białym Krzyżu poinformowali, że warunki są bardzo dobre. Od kilku dni armatki produkowały biały puch. Dodatkowo spadło też około 15 cm naturalnego śniegu.

Zobacz także:  Nowe obostrzenia w hotelach. "Zaostrzenie limitów pogorszy ich trudną sytuację"

Na razie będzie działał tylko jeden wyciąg - "Bartuś". Ruszy on w najbliższy piątek 3 grudnia o godzinie 9:00 rano. Będzie funkcjonował do 20:00. Stok na Białym Krzyżu jest oświetlony. Będzie można z niego zjeżdżać także w weekend, zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Czynny będzie od 8:00 do 20:00.

Ponadto, jak poinformowała Sandra Kulka, w sobotę uruchomiona zostanie po przeglądzie kolej linowa na Skrzyczne. Na razie tylko dla ruchu turystycznego. Narciarze muszą jeszcze poczekać. "Trwa naśnieżanie tras narciarskich" – dodała.

Warto także zaznaczyć, że w czwartek Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR poinformowali PAP, że wprowadzili pierwszy stopień zagrożenia lawinowego na Babiej Górze w Beskidach. Opady śniegu i silny wiatr spowodowały, że powstały tam zaspy.

Zobacz także:  Lama uciekinierka złapana. Przez cztery miesiące mieszkała w Karkonoszach

RadioZET.pl/PAP(Marek Szafrański)/Facebook(kompleksbialykrzyz)