Zamknij

W Hiszpanii liczba zakażeń wróciła do poziomu skrajnego ryzyka epidemicznego. Będzie lockdown?

08.07.2021 09:08

Pandemia koronawirusa w Hiszpanii się nasila, a co za tym idzie - kraj ten wrócił do poziomu skrajnego ryzyka epidemicznego. Na 100 tys. obywateli przypadają już 252 przypadki zakażenia COVID-19. Tamtejsze ministerstwo zdrowia przypomina, że ostatni raz taki poziom notowany był w lutym.

W Hiszpanii liczba zakażeń wróciła do poziomu skrajnego ryzyka epidemicznego. Będzie lockdown?
fot. SHUTTERSTOCK

W środę (7 lipca) w wieczornym komunikacie hiszpańskie ministerstwo zdrowia podało, że tylko ostatniej doby zanotowano 17 384 przypadków zakażenia koronawirusem, czyli o ponad 3 tys. więcej niż podczas wcześniejszych 24 godzin.

Koronawirus w Hiszpanii. Będzie lockdown w wakacje 2021?

Od poniedziałku pandemia koronawirusa nasila się we wszystkich wspólnotach autonomicznych kraju. Jednym z najbardziej doświadczonych przez COVID-19 regionów jest Katalonia. W środę lokalne służby medyczne zanotowały tam ponad 7,4 tys. zakażeń. Do drastycznego zwiększenia liczby zachorowań na koronawirusa podczas ostatniej doby doszło także w innych regionach - Nawarra, Kantabria, Kastylia oraz Leon.

Mimo że w Hiszpanii liczba zakażeń wróciła do poziomu skrajnego ryzyka epidemicznego, to władze kraju nie planują wprowadzać lockdownu. Podczas wieczornej konferencji prasowej minister zdrowia Carolina Darias wykluczyła, aby w najbliższym czasie kierowany przez nią resort miał wprowadzić surowe restrykcje sanitarne, w tym nocną godzinę policyjną.

Jednocześnie minister wyraziła nadzieję, że wraz z nasileniem się kampanii szczepień wśród młodych mieszkańców kraju, uda się zahamować rozwój piątej fali pandemii.

Przypomnijmy, że do tej pory w Hiszpanii koronawirusem zaraziło się blisko 3,9 mln obywateli. Zmarło zaś po infekcji 80,9 tys. osób, z czego 17 podczas ostatniej doby.

loader

RadioZET.pl/PAP(Marcin Zatyka)