Zamknij

W Koloseum zostanie otwarta nowa część dla turystów. To pierwszy raz w historii

29.06.2021 15:14
Koloseum
fot. Shutterstock

Jeżeli jesteście fanami Rzymu i jego zabytków, mamy dla was doskonałą wiadomość. Już niebawem będzie można zwiedzić nową część Koloseum. Podziemia starożytnego amfiteatru zostaną otwarte po raz pierwszy w historii.

Planujecie w tym roku wakacje albo city break w Rzymie? Bardzo dobrze się składa. Otóż już niedługo zostanie otwarta dla zwiedzających nowa część Koloseum. Chodzi o podziemia, które nigdy wcześniej nie był dostępne dla turystów.

To doskonały moment na to, aby wybrać się do miasta pełnego starożytnych zabytków i przy okazji odwiedzić ten majestatyczny budynek.

W Koloseum zostanie otwarta nowa część dla turystów. To pierwszy raz w historii

Koloseum, czyli amfiteatr Flawiuszów, to jedna z najpopularniejszych atrakcji Rzymu. Jest to budowla o długości 188 m, szerokości 156 m, obwodzie 524 m i wysokości 48,5 m, i co roku odwiedzają ją miliony turystów. Od 2011 roku trwały tutaj prace renowacyjne, które właśnie się zakończyły. Dzięki nim możemy obejrzeć zupełnie nową część amfiteatru wybudowanego w latach 70-72 do 80 n.e. Chodzi o podziemia.

Już niedługo zostaną one otwarte dla turystów. Od teraz będzie można obejrzeć korytarze, którymi gladiatorzy udawali się na arenę w celu walki.

Alfonsina Russo, która jest dyrektorką Koloseum, powiedziała w rozmowie z CNN, że turyści będą mogli przejść 160-metrową ścieżką pozwalającą zobaczyć niektóre z chodników, jakie okalały podziemne poziomy antycznej budowli.

Prace nad zadbaniem o jeden z najważniejszych starożytnych zabytków trwały długo i wykonywali je najlepsi specjaliści. Pochłonęły również aż 25 mln euro. Zdecydujecie się na wycieczkę do Rzymu właśnie po to, żeby obejrzeć nową część Koloseum?

Źródło: Fly4free