Zamknij

W Polsce powstaje wyjątkowa na skalę Europy sztuczna plaża. Zdjęcia robią ogromne wrażenie!

Nina Czochara
12.03.2018 12:24

Nad Bałtykiem powstało wyjątkowe miejsce dla turystów - sztuczna plaża w Jarosławcu. Urząd Morski w Słupsku zapowiedział kolejne prace na tym terenie. Docelowo nowa część plaży - do wakacji - ma mieć łącznie ponad 5 hektarów. Planowane jest też stworzenie licznych atrakcji dla przybywających.

Jarosław Modliszewski/jaroslawiec24.pl
fot. UG Postomino/jaroslawiec24.pl

W ramach refulacji, czyli prac mających na celu poszerzanie oraz ochronę plaży, powstał niezwykły teren, dzięki któremu turyści przybywający nad polskie wybrzeże będą mieli jeszcze więcej miejsca do odpoczywania. Obecnie plaża w Jarosławcu zajmuje 3 ha, a do lata ma powiększyć się o kolejne 2,5 ha.

- To niecodzienne, bo zazwyczaj piasek z refulacji po jakimś czasie wraca do morza - zauważa Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino. - Cieszymy się z tego, że u nas jest inaczej, a nasza radość jest tym większa, że plaża będzie bardziej okazała, bo do wakacji ma przybyć jeszcze jej 2,5 hektara powierzchni.

Zobacz także

Plaża w Jarosławcu - wyjątkowa na skalę europejską

Nowa część plaży nad Bałtykiem to bez wątpienia miejsce wyjątkowe. Okazuje się, że oprócz Jarosławca, jeszcze tylko w jednym europejskim kurorcie jest sztucznie usypana plaża, która potrafi przetrwać sztormy. Znajduje się ona w Holandii.

Władze gminy Postomino planują w przyszłości zainstalować na tym terenie także oświetlenie oraz kamerę, dzięki czemu będzie można podziwiać na bieżąco, przez internet, plażę w Jarosławcu. Dodatkowo ma to pomóc w wypromowaniu tej części polskiego wybrzeża.

Imprezy plenerowe i boisko na plaży w Jarosławcu

Samorząd chce również organizować na plaży plenerowe imprezy letnie. Oprócz tego mają powstać atrakcje dla turystów, m.in. boisko do gry w siatkówki.

Jak podkreślał wójt gminy Postomino, sztuczna plaża w Jarosławcu jest atrakcją samą w sobie:

- W Polsce, czy w Europie, mało które miejsce nadmorskie może się pochwalić takim plażowiskiem.

Zobacz także

Źródło: dziennikbaltycki.pl

___

RadioZEt.pl/NC