Zamknij

W gorącym egipskim mieście spadł śnieg i grad. Na drogach zrobiło się niebezpiecznie [WIDEO]

03.01.2022 08:39
Śnieg w Egipcie
fot. twitter.com

W niedzielę w popularnym egipskim kurorcie, w Hurghadzie, spadł śnieg. Rzadkie zjawisko doprowadziło do utrudnień na drogach, a władze miasta wydały ostrzeżenia przed niestabilną pogodą, która może towarzyszyć mieszkańcom w kolejnych dniach. Do sieci trafiły nagrania ukazujące gorący region pod warstwą białego puchu.

W ostatnim czasie północne rejony Afryki zmagają się z kapryśną aurą. Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że w miejscowości Aleksandria w Egipcie spadł śnieg, który spowodował tak duże trudności w funkcjonowaniu, że władze podjęły decyzję o zamknięciu szkół.

Z kolei w pierwszych dniach nowego roku ze złą pogodą zmagają się mieszkańcy Hurghady. W leżącym na wschodzie Egiptu i na wybrzeżu Morza Czerwonego mieście zarejestrowano obfite opady śniegu i gradu. Silne i niebezpieczne zjawisko sprawiło, że na ulicach zrobiło się ślisko. Tylko spójrzcie na te nagrania.

W gorącym egipskim mieście spadł śnieg i grad. Na drogach zrobiło się niebezpiecznie

Nad północną i północno-wschodnią częścią Afryki zapanowała zła pogoda. W wielu częściach Egiptu - w tym w nadmorskim mieście Hurghada - od czwartku występują ulewne deszcze i burze. Z kolei w niedzielę zanotowano tutaj obfite opady śniegu, gradu i znaczny spadek temperatury. 

W regionie, który kojarzy nam się ze słońcem i ciepłem, pojawiły się kulki lodu o sporej średnicy. W dodatku z gęstych chmur obficie padał śnieg, który jednocześnie równie szybko się topił. To sprawiło, że na drogach zrobiło się ślisko i mokro. Mieszkańcy zmagali się ze złymi warunkami drogowymi.

Szkoły w gubernatorstwach Aleksandria, Al-Buhajra, Tura al-Gharbiya czy Kafr asz-Szajch zostały pozamykane już w sobotę, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo i schronienie przed atakiem złej pogody. Eksperci prognozują, że ulewne deszcze, chłód, a także silny wiatr mogą utrzymywać się w Kairze, delcie Nilu i północnym Egipcie przez parę dni. W środę sytuacja powinna się poprawić.

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań, na których możemy zobaczyć drogi i palmy pokryte białym puchem.

Przypominamy, że opady śniegu w tej części globu są rzadkim zjawiskiem. Mieszkańcy Aleksandrii twierdzą, że ostatni raz śnieg widzieli tutaj ponad 10 lat temu. Warto dodać, że Hurghada jest popularnym kurortem i miejscem turystycznym, które słynie z wielu słonecznych dni i dostępu do ciepłego morza. 

Źródło: Gulf Today