Zamknij

W kabinie samolotu wybuchł pożar. Maszyna płonęła na lotnisku w Chinach [ZDJĘCIA]

Paulina Ermel
11.01.2022 13:30
Pożar samolotu na lotnisku w Chinach
fot. twitter.com/FATIIIAviation

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w międzynarodowym porcie lotniczym w Chinach. Rosyjski samolot stanął w płomieniach po tym, kiedy na pokładzie wybuchł pożar. Na szczęście sytuację szybko udało się opanować i nikomu nic się nie stało.

W ostatnich dniach pisaliśmy o awaryjnym lądowaniu samolotu na hiszpańskiej Fuerteventurze. Maszyna miała zabrać turystów do Hamburga w Niemczech, ale chwilę po starcie w jeden z jej silników uderzył ptak. Na zewnątrz słychać było głośny huk i wyraźnie widać było wydobywające się z mechanizmu rozbłyski. Na szczęście wykonujący tamten lot Boeing 757-300 bezpiecznie dotarł do pobliskiego portu lotniczego i nikomu nic się nie stało.

Mniej więcej w tym samym czasie do kolejnego incydentu z udziałem samolotu doszło na lotnisku w Hangzhou w Chinach. Na pokładzie Tupolewa Tu-204F Aviastar, który był już wypychany z miejsca postojowego do startu, wybuchł pożar. Do sieci trafiły zdjęcia ukazujące to zdarzenie.

W kabinie samolotu wybuchł pożar. Maszyna płonęła na lotnisku w Chinach

W sobotę 8 stycznia na lotnisku Hangzhou zapalił się rosyjski samolot. W kabinie Tupolewa Tu-204F wybuchł pożar w momencie, kiedy pojazd był wypychany z miejsca postojowego w międzynarodowym porcie lotniczym. Miał on odlecieć do Nowosybirska w Rosji, kiedy doszło do poważnej awarii.

Na pokładzie samolotu znajdowało się jedynie 8 członków załogi. Do palącej się maszyny wezwano straż pożarną i służby ratunkowe. Pierwsi funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia kilka minut po zgłoszeniu.

Ogień udało się bardzo szybko opanować - strażacy poradzili sobie z nim w ciągu zaledwie 30 minut. Wszyscy z pokładu zostali bezpiecznie ewakuowani i nikt też nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku tego zdarzenia.

Z pierwszych ustaleń wynika, że pożar strawił kadłub samolotu i "rozbił" maszynę na trzy części. Do sieci trafiły zdjęcia ukazujące, co działo się z Tupolewem Tu-204F na chińskim lotnisku.

Źródło: airlive.net