Zamknij

Te miejsca w Polsce przyciągają tłumy. TOP 10 najpopularniejszych kierunków na wakacje

16.07.2021 12:41
Plaża w Międzyzdrojach
fot. Shutterstock

W dobie pandemii większość Polaków zdecydowała się na wakacje w kraju. Największą popularnością cieszą się oczywiście nadmorskie kurorty. W których miejscowościach można spodziewać się największych tłumów i ile kosztują wakacje 2021 w Polsce? 

Od początku pandemii zainteresowanie krajowymi wczasami jest bardzo duże. Potwierdzają to badania Google udostępnione na początku czerwca. Przed wakacjami 7 na 10 wyszukiwań związanych z podróżami, dotyczyło miejsc w Polsce. Teraz jednak na topie są największe atrakcje turystyczne, gdy jeszcze rok temu największym zainteresowaniem cieszyły się lokalizacje położone z daleka od tłumów.

Serwis Nocowanie.pl zrobił pierwsze podsumowania urlopowych tendencji Polaków. Które miejsca w Polsce cieszą się największą popularnością? 

Wakacje w Polsce. TOP 10 najpopularniejszych kierunków

Wakacje 2021 to wielki triumf kurortów, które położone są nad morzem. Do obiektów zlokalizowanych w województwach pomorskim i zachodniopomorskim trafiło odpowiednio aż 33 proc. oraz 30 proc. wszystkich zapytań wysłanych o noclegi!

Wśród 10 topowych miejsc na tegoroczne wakacje, aż 9 znajduje się nad Bałtykiem. Są to Władysławowo, Łeba, Krynica Morska, Mielno, Sarbinowo, Ustka, Kołobrzeg, Pobierowo oraz Karwia.

Na trzecim miejscu tego zestawienia uplasowało się Zakopane, które cieszy się popularnością niezależnie od pory roku.

Wakacje w Polsce - top 10
fot. Materiały prasowe/Nocowanie.pl

Wakacje 2021 w Polsce. Ile kosztują?

Ceny noclegów na wakacje 2021 są wyższe niż rok temu. Jak mówią sami właściciele, wpływu na to wcale nie miał duży popyt, a ogólny wzrost kosztów utrzymania oraz pracy.

W tym roku rozpiętość średnich cen noclegów nad morzem jest duża, wynosi od 45 do nawet 90 zł. Wszystko zależy od wybranej miejscowości, kategorii obiektu noclegowego, lokalizacji, a także oczekiwanych udogodnień. Podobnie jest w górach - można znaleźć kwaterę za 45 zł, jak też o wiele droższą.

średnie ceny noclegów na wakacje 19-21
fot.

Domki letniskowe najpopularniejsze w Polsce

W roku 2021 utrzymał się trend wypoczynku we własnym gronie. Z tego powodu domki nad morzem, ale też w innych regionach kraju, rezerwowane były najchętniej.

Skąd taki boom na domki letniskowe? Obiekty tej kategorii zapewniają turystom większą prywatność, a przede wszystkim izolację. Nie każdy czuje potrzebę dzielenia przestrzeni z nieznajomymi osobami, stąd noclegi w domkach wydają się idealnym, a do tego dość tanim rozwiązaniem. W przeliczeniu na osobę średnia cena noclegu wynosi 46 zł nad morzem i 64 zł w górach. Trzeba przy tym zaznaczyć, że na ostateczny koszt wpływa między innymi liczba osób, jaka może nocować w domku.

Kolejna kategoria obiektów noclegowych, która w ostatnich miesiącach zyskała na popularności, to agroturystyka. Turyści cenią gospodarstwa agroturystyczne za niekrępującą atmosferę i możliwość wypoczynku blisko natury. Średnia cena noclegu w agroturystyce nie przekracza 30 zł.