Zamknij

Wakacje w Trójmieście. Co można zrobić i z jakich atrakcji skorzystać za tysiąc złotych?

26.07.2022 14:15

 "Wirtualna Polska Turystyka" sprawdziła, co może zrobić w Trójmieście czteroosobowa rodzina, dysponując tysiącem złotych. Ten niezwykły region na północy Polski oferuje zarówno piękne plaże, jak i ciekawe zabytki, muzea i wiele atrakcji, na które wcale nie trzeba wydawać majątku. Mając zaledwie tysiąc w portfelu, można tam ciekawie spędzić urlop. 

Trójmiasto, turyści
fot. Shutterstock

Trójmiasto jest popularnym punktem na turystycznej mapie Polski, szczególnie w sezonie letnim. Nic dziwnego, bo miejsce to oferuje szereg niezwykłych atrakcji, bogatą ofertę noclegową i gastronomiczną. Bez względu, które z miast się wybierze – Gdynię, Gdańsk czy Sopot – każdy znajdzie coś dla siebie. Okazuje się, że za tysiąc złotych można ciekawie zorganizować sobie wakacje w Trójmieście. 

Atrakcje Trójmiasta. Z czego skorzystać i ile to kosztuje?

Jak podaje "Wirtualna Polska Turystyka", przygodę z Trójmiastem warto zacząć od Gdańska i Długiego Targu. Koniecznie trzeba zajrzeć do Bazyliki Mariackiej. Nie ma biletów wstępu, ale mile widzianą formą dobrowolnego wsparcia obiektu jest zakup „cegiełek-wejściówek” po 15 zł. Potem warto poświęcić czas na spacer nad Motławą oraz rejs na Westerplatte (dorośli płacą 70 zł, dzieci 50 zł).

Warto wziąć też pod uwagę koło widokowe AmberSky (o wysokości 50 metrów), które oferuje wspaniały widok na miasto z lotu ptaka. Dorośli płacą 35 zł, dzieci (do 140 cm wzrostu) 25 zł.

Gdańsk pełen jest też ciekawych muzeów. Europejskie Centrum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej ściągają turystów z całego świata. W pierwszym obiekcie bilet normalny kosztuje 30 zł, ulgowy 25 zł, dzieci do lat siedmiu wchodzą za darmo. W drugim obiekcie zapłacimy 25 zł za bilety normalne, dzieci do lat siedmiu także nie płacą.

Trójmiasto to także oczywiście Sopot. W tej jednej z najmodniejszych miejscowości nad polskim morzem trzeba obowiązkowo wybrać się na spacer słynnym Monciakiem, czyli ulicą Bohaterów Monte Cassino, zakończony wizytą na molo. Bilet normalny kosztuje 9 zł, a ulgowy 4,5 zł. 

Z Sopotu warto także wybrać się na wycieczkę tramwajem wodnym na Półwysep Helski. Nie jest to jednak tania atrakcja - w dwie strony zapłacimy 120 zł za normalny i 100 zł ulgowy. Nie płacą dzieci do czwartego roku życia. 

Ile kosztują najciekawsze atrakcje w Gdyni? Za spacer po molo w Orłowie i Bulwarem Nadmorskim nie trzeba płacić. Odwiedzający swoje kroki kierują chętnie na żaglowiec Dar Pomorza oraz okręt Błyskawica. Bilet rodzinny na żaglowiec dostaniemy za 55 zł (2+3), zaś zwiedzenie niszczyciela to koszt 24 zł (ulgowy 15 zł).

Turystów Gdyni przyciąga także Akwarium Gdyńskie. Bilet normalny kosztuje 35 zł, ulgowy (od piątego roku życia) – 25 zł.

"Wirtualna Polska Turystyka" podliczyła cenę przykładowych trójmiejskich atrakcji. Za wejście do Bazyliki Mariackiej, wycieczkę na Westerplatte autobusem, przejazd kołem widokowym AmberSky, wizytę w ECS i Hevelianum czteroosobowa rodzina zapłaci: 30 zł + 28,8 zł + 120 zł + 78 zł + 90 zł = 356,80 zł. Za wejście na molo w Sopocie, wycieczkę pociągiem na Półwysep Helski, wejście na Dar Pomorza, ORP Błyskawicę i do Akwarium zapłacimy: 27 zł + 109,3 zł + 55 zł + 49 zł + 85 zł = 325,30 zł.

Wszystkie wymienione atrakcje Trójmiasta będą nas więc kosztować 682,10 zł. Ponad 300 zł z budżetu można więc przeznaczyć np. na pokrycie części kosztów noclegu lub wyżywienia – podsumował portal.

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka

loader