Zamknij

Wakacje w igloo. Zobacz 8 najpiękniejszych hoteli lodowych w Europie

26.12.2020 10:00
Hotel igloo, Golden Crown Levi Igloos
fot. East News

Lodowe mogą ściany, stoliki, krzesła, a nawet łóżko. Czasami przez szklany dach można podziwiać zorzę polarną. Wypoczynek w igloo to niebanalna i niesamowita atrakcja na zimę. Mroźne wrażenia są tutaj gwarantowane. Przedstawiamy 8 najpiękniejszych hoteli igloo w Europie. 

Hotele lodowe zaskakują pięknie rzeźbionymi wnętrzami, wyjątkowym położeniem i fantastycznymi górskimi krajobrazami. Oto lista najpiękniejszych europejskich hoteli igloo wykonanych z lodu i śniegu. 

Arctic Resort Kakslauttanen (Finlandia)

Arctic Resort
fot. East News

Resort Kakslauttanen to nietypowe igloo, bo ze szklanym dachem. I to największa atrakcja tego miejsca, bo dzięki temu goście mogą podziwiać zimowy krajobraz i zorzę polarną ze swojego łóżka. Niektóre igloo posiadają dodatkowo łazienkę z sauną! Hotel znajduje się w regionie Saariselkä Fell, w fińskiej części Laponii. Na aktywnych czekają różne atrakcje, m.in. rakiety śnieżne, nornic walking, wyprawy na skuterach śnieżnych lub safari na saniach ciągniętych przez renifery.

Cena za dobę w hotelu igloo Arctic Resort Kakslauttanen: ok. 450 euro

Zobacz także

Balea Ice Hotel (Rumunia)

Balea Ice Hotel
fot. hoteloffice.com

Balea Ice Hotel wyróżnia się fantastyczną lokalizacją – nad jeziorem Bâlea, w urokliwych Górach Fogarskich, na wysokości 2000 m n.p.m. Do hotelu można dotrzeć jedynie kolejką liniową. Niesamowite wnętrza obiektu są dziełem lokalnych artystów, którzy jako główny materiał do tworzenia hotelowych igloo wykorzystują bloki lodowe z jeziora. Każde igloo wyposażone jest w ręcznie wyrzeźbione łóżko. Dodatkiem są koce z futra reniferów! Pomimo mroźnej temperatury na zewnątrz (nawet -20 st. Celsjusza), w pokojach temperatura nie spada poniżej -2 stopni. Na terenie Balea Ice Hotel niesamowicie prezentuje się lodowy kościół.

Cena za dobę w Balea Ice Hotel  ok. 100 euro

Igloo Hotel, Grandvalira (Andora)

Igloo Hotel
fot. grandvalira.com

Igloo Hotel znajduje się na wysokości 2350 m n.p.m., w sercu Pirenejów. Ta niewielka wioska lodowa ma zaledwie 5 pokojów, taras, bar i restaurację. To miejsce przypadnie do gustu aktywnym gościom. Można podjechać nartami pod drzwi własnego igloo lub wybrać się na nocny spacer na rakietach śnieżnych wśród szczytów górskich. Niesamowitą atrakcją jest śnieżne, zewnętrzne jacuzzi – relaks i wyjątkowe widoki gwarantowane!

Cena za dobę w hotelu igloo: ok. 95  euro

Zobacz także

Golden Crown Levi Igloos (Finlandia)

Golden Crown
fot. East News

Tutaj goście nie muszą obawiać się mrozu. Golden Crown oferuje ogrzewane igloo z prywatnym prysznicem. Duże wrażenie robi samo położenie hotelu – w prawdziwej oazie spokoju, na szczycie płaskowyżu, w fińskiej części Laponii. Największą atrakcją Golden Crown są niesamowite widoki roztaczające się przez szklany dach. Aktywni goście mogą dodatkowo skorzystać z oddalonego o 9 km ośrodka narciarskiego Levi Ski Resort.

Cena za dobę w Golden Crown: ok. 400 euro

Icehotel Jukkasjärvi (Szwecja)

IceHotel
fot. icehotel.com

To najstarszy tego typu hotel na świecie. Położony jest w niewielkiej miejscowości Jukkasjärvi, w szwedzkiej części Laponii. Na stworzenie kilkudziesięciu lodowych pokojów każdego roku potrzebne jest 3 tys. ton lodu i śniegu! Hotel Jukkasjärvi jest naprawę imponujący – krzesła, stoliki, łóżka, sofy, barek – wszystko z bloków lodowych. Można wybrać mroźny nocleg w temperaturze -5 st. Celsjusza lub skorzystać z ogrzewanych pokojów. Każdy z gości otrzymuje śpiwór, czapkę i ciepłe rękawiczki. Hotelowe igloo dostępne jest od grudnia do kwietnia – później zaczyna po prostu topnieć. Niesamowite wnętrza i możliwość zobaczenia zorzy polarnej sprawiają, że miejsce to cieszy się ogromną popularnością wśród turystów.

W tym roku w Icehotel 31 szwedzcy artyści stworzyli  sześć jedynych w swoim rodzaju apartamentów. W stałej części obiektu (Icehotel 365) powstało kolejne sześć pokoi i sala ceremonialna przeznaczona na kameralne wesela i inne uroczystości. Ciekawym miejscem jest apartament o nazwie "Sauna", który zresztą, jak sama nazwa wskazuje, przypomina saunę. Jak twierdzą jego twórcy: "to prawdopodobnie najzimniejsza sauna na świecie". 

Zobacz także

Iglu-Dorf Engelberg (Szwajcaria)

Igloo-Dorf
fot. East News

Lodowa wioska Engelberg znajduje się w sercu Alp Szwajcarskich, przy jeziorze Trüb. Wybór igloo-pokojów jest szeroki: od standardowych dla większych grup, przez romantyczne dla dwójki, po bardziej luksusowe nawet z prywatnym jacuzzi. Lodowy jest także bar, restauracja oraz taras. Wnętrza obiektu są rzeźbione przez lokalnych artystów. Goście w cenie mają kolację z tradycyjnym przysmakiem z sera (fondue), gorącą herbatę i zewnętrzne jacuzzi z widokiem na góry.

Cena za dobę w lodowej wiosce Engelberg : ok. 400 euro

Hotel lodowy SnowVillage (Finlandia)

Snovillage
fot. snowvillage.fi

SnowVillage to magiczna wioska lodowa składająca się z pięknych pokojów, kapliczki oraz restauracji mieszczące się w 10-metrowym igloo. Każdego roku, aby na nowo stworzyć to miejsce, wykorzystywane jest 20 tys. ton śniegu i 350 ton czystego lodu! Ogromne wrażenie robią wnętrza pokojów wypełnione wykutymi z lodu meblami i rzeźbami.

Cena za dobę w hotelu igloo: ok. 330 euro

Zamek śnieżny Kemi (Finlandia)

Zamek śnieżny Kemi
fot. visitkemi.fi

To miejsce zbudowane w całości ze śniegu i lodu. Wewnątrz hotelowych igloo temperatura sięga około –5 st. Celsjusza, więc trzeba właściwie się ubrać. Wybór pokojów jest różnorodny – jedno- i dwuosobowe, grupowe, a nawet apartamenty dla nowożeńców. Łóżka, wykonane z ogromnych brył lodu, przykryto skórami reniferów. Na miejscu znajdziecie też bar, salon, saunę, a nawet kapliczkę, w której odbywają się chrzciny i śluby! Zamek śnieżny jest doskonałym wyborem dla aktywnych – do wyboru wyprawy na skuterach śnieżnych, jazdy psim zaprzęgiem, a nawet konkursy rzeźby w lodzie.

Cena za dobę w zamku śnieżnym Kemi: ok. 250 euro

Cena za dobę w zamku śnieżnym Kemi: ok. 250 euro

ZOBACZ TAKŻE: Najpiękniejsze termy w Europie. 6 najlepszych basenów termalnych