Zamknij

Turystka wyrzucona z Wenecji na 48 godzin. Wszystko przez nieodpowiednie zdjęcie

26.01.2022 14:45
Pomnik wojenny Wenecja
fot. ShutterstockZdj. ilustracyjne

30-letnia turystka podczas urlopu w Wenecji najpierw została ukarana wysokim mandatem, a następnie musiała opuścić miasto na 48 godzin. Wszystko przez to, że pozowała topless na pomniku wojennym. Władze miasta od wielu lat walczą z podobnymi, pozbawionymi szacunku dla historycznego dziedzictwa Wenecji zachowaniami ze strony zagranicznych gości. 

Wenecja jeszcze przed pandemią była jednym z najchętniej odwiedzanych włoskich miast. Obecnie, po niemal dwóch latach od wybuchu epidemii Covid-19, turyści znów chętnie odwiedzają to miejsce. Powrót zagranicznych gości nierzadko oznacza problemy. Początek roku został zainaugurowany niestosownym zachowaniem ze strony jednej z turystek.

Wenecja. Turystka pozowała topless przy pomniku wojennym

Do niecodziennego zdarzenia doszło 21 stycznia. 30-letnia turystka pochodząca z Czech postanowiła popływać w lagunie. Swoje rzeczy zostawiła na pomniku Monumento alla Partigiana Veneta, który jest hołdem dla włoskich bohaterów wojennych. Po kąpieli kobieta pozowała topless do zdjęć obok pomnika zamordowanej partyzantki.

Sytuację zaobserwował mieszkaniec Wenecji Mario Nason, który spacerował z synem. Mężczyzna zgłosił ten incydent policji. Jak poinformował lokalne służby, kobiecie towarzyszyły jeszcze dwie osoby.

Rzecznik lokalnej policji, cytowany przez CNN, powiedział, że według ich relacji 30-latka leżała na pomniku, przybierając do zdjęcia pozę martwej partyzantki. "Chciała mieć posąg w kadrze" – wyjaśnił.

Turystka została zatrzymana i ukarana grzywną w wysokości 350 euro. Kobietę wyrzucono także z miasta na 48 godzin, a to wiąże się z kolejnym mandatem w wysokości 100 euro. Łącznie 30-latka musiała zapłacić karę w wysokości około 2 tys. zł. 

Źródło: CNN, WP