Zamknij

Samolot podczas startu zniszczył lądowisko szpitala. Do sieci trafiło nagranie [WIDEO]

23.04.2021 12:57
Wielka Brytania. Samolot podczas startu zniszczył lądowisko szpitala. Do sieci trafiło nagranie
fot. SHUTTERSTOCK

Lądowisko dla helikopterów, które znajduje się przy szpitalu Addenbrooke w Wielkiej Brytanii, zostało poważnie uszkodzone przez odlatujący samolot. Całe wydarzenie zostało zarejestrowane na kamerze, a nagranie trafiło do sieci.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło kilka dni temu na lądowisku przy szpitalu Addenbrooke w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Samolot Bell-Boeing V-22 Osprey podczas szkolenia z transferu medycznego poważnie uszkodził lądowisko.

Wielka Brytania. Samolot zniszczył lądowisko

Odlatujący samolot poważnie uszkodził przyszpitalne lądowisko dla helikopterów. Podczas startu maszyny jego konstrukcja została dosłownie wyrzucona w powietrze, co widać na poniższym filmiku.

Obecnie lądowisko pozostaje tymczasowo zamknięte. Do czasu jego naprawy lotnicze pogotowie ratunkowe (East Anglian i Magpas) zostało skierowane na pobliskie lotnisko Cambridge City.

Na tę chwilę pacjenci są przewożeni do szpitala w karetkach. Transport do szpitala funkcjonuje normalnie - przekazała rzeczniczka szpitala.

Bell-Boeing V-22 Osprey to amerykański pionowzlot wielozadaniowy. Oznacza to, że maszyna ta może startować i lądować jak helikopter, czyli pionowo. Zaprojektowana została do wykonywania misji, do których zazwyczaj stosowano śmigłowce, ale o zasięgu samolotu z napędem turbośmigłowym.

RadioZET.pl/Airlive.net