Zamknij

Turyści musieli zejść z 65-metrowej kolejki górskiej, która popsuła się w czasie jazdy [WIDEO]

26.04.2021 10:05
Wielka Brytania. Turyści musieli zejść z 65-metrowej kolejki górskiej, która popsuła się w czasie jazdy [WIDEO]
fot. SHUTTERSTOCK

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w niedzielę w Wielkiej Brytanii. Odwiedzający park rozrywki musieli zejść ze szczytu słynnego 65-metrowego rollercoastera, który popsuł się w połowie jazdy. Do sieci trafiło nagranie, które przyprawia o ciarki na plecach.

Kolejka górska The Big One, która znajduje się w parku rozrywki Blackpool Pleasure Beach, została otwarta w 1994 roku. Była wtedy najwyższą i najbardziej stromą kolejką na świecie. Rekord ten utrzymywała przez dwa lata. Obecnie jest najwyższym rollercoasterem w Wielkiej Brytanii. Kolejka ma 65 metrów wysokości i ponad 1,5 km długości. Osiąga prędkość 119 km na godzinę. 

Musieli zejść z 65-metrowego rollercoastera. Wideo przyprawia o ciarki na plecach

W niedzielę turyści, którzy wybrali się na kolejkę górską The Big One w parku rozrywki Blackpool Pleasure Beach, przeżyli prawdziwe chwile grozy. Słynny rollercoaster zepsuł się w czasie jazdy na niebezpiecznym odcinku, prowadzącym na szczyt kolejki górskiej. Pracownicy parku rozrywki musieli wspiąć się po konstrukcji atrakcji i sprowadzić nerwowych turystów w bezpieczne miejsce. 

Do sieci trafiło nagranie z tego wydarzenia, na którym widać schodzącą powoli grupę osób. 

Film zamieszczony w mediach społecznościowych wywołał wiele emocji. "Mój brat jest w Blackpool i właśnie wysłał film przedstawiający ludzi, którzy utknęli na szczycie Big One i muszą zejść na dół. Ja byłbym przyspawany do siedzenia. Musieliby mnie wyciągnąć dźwigiem" - komentuje jeden z internautów.

"Czy możesz sobie wyobrazić, że utknąłeś na tej kolejce? Myślę, że bym krzyczał!" - dodaje inny.

Rzeczywiście trzeba przyznać, że wideo przyprawia o ciarki na plecach. Na szczęście wszyscy turyści zostali bezpiecznie sprowadzeni na dół i nikomu nic się nie stało.

RadioZET.pl/Onet.pl/Dailymail.co.uk