Zamknij

23-letni pasażer awanturował się w samolocie. Teraz czeka go więzienie

23.04.2021 14:23
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Pochodzący z Wielkiej Brytanii 23-latek rozpętał awanturę w samolocie. Pijany mężczyzna obrażał współpasażerów i był agresywny w czasie lotu, przez co musiał opuścić pokład w asyście policji. Sprawa trafiła do sądu, który skazał niesfornego Brytyjczyka na 16 miesięcy więzienia.

Do incydentu z udziałem 23-latka doszło w styczniu 2020 roku w czasie lotu z Hurghady w Egipcie na lotnisko Gatwick w Londynie. Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia, pijany Brytyjczyk przysporzył niemałego stresu załodze pokładowej oraz innym pasażerom. 

Awantura w samolocie. 23-latek skazany na więzienie

Jak podaje BBC, 23-latek zaraz po wejściu do samolotu zaczął się awanturować. Pasażer wygłaszał rasistowskie uwagi i obrażał czarnoskórego mężczyznę znajdującego się na pokładzie. Zagroził nawet, że go zaatakuje. W pewnym momencie Brytyjczyk stał się agresywny również wobec swojej dziewczyny. 

Chociaż personel pokładowy próbował opanować sytuację, 23-latek nie reagował na żadne polecenia. Po wylądowaniu pasażer został aresztowany, a sprawa trafiła do sądu. Początkowo mężczyzna odpierał postawione mu zarzuty, ale ostatecznie przyznał się, że był pod wpływem alkoholu i nie zachowywał się odpowiednio. 

Sąd ocenił, że 23-latek był agresywny i sterroryzował współpasażerów w czasie lotu z Egiptu do Londynu. W czasie procesu sędzia wyjaśnił, że co prawda czarnoskóry mężczyzna nie dał się sprowokować rasistowskimi uwagami, ale pozostali podróżni byli przerażeni całą sytuacją i groźbami. Dodał, że Brytyjczyk obwiniał wszystkich za swoje zachowanie. 

Obrońca 23-letniego pasażera potępił niewłaściwe zachowanie swojego klienta, ale bronił go, tłumacząc, że mężczyzna zmagał się z depresją. Brytyjczyk przeprosił też za swoje zachowanie. Ostatecznie sąd podjął decyzję o skazaniu mężczyzny na 16 miesięcy więzienia. 

Źródło: BBC, Wprost