Zamknij

Wieloryb wyskoczył z wody w Meksyku i prawie zatopił jacht. Do sieci trafiło szokujące nagranie

19.05.2022 09:50
Wieloryb
fot. Shutterstock

W Zatoce Kalifornijskiej doszło do nietypowego incydentu. Ogromny wieloryb wyskoczył z wody wprost na niewielki jacht. W wyniku wypadku ucierpiały osoby, które przebywały na łódce - dwóch z czterech pasażerów ma poważne złamania. Do sieci trafiło nagranie z tego zdarzenia.

W ostatnich dniach w Meksyku miała miejsce niebezpieczna sytuacja. Grupa ludzi pływała sobie jachtem po Zatoce Kalifornijskiej w okolicy Sinaloa, kiedy nagle tuż przy łódce pojawił się wieloryb, który wyskoczył wprost na nią.

W wyniku tego incydentu niewielki jacht mógł pójść na dno. Jednak tak się nie stało. Niestety przez nieprzewidywalne zachowanie gigantycznego ssaka kilka osób znajdujących się na statku ucierpiało. Dwie z czterech osób doznały dotkliwych obrażeń w postaci złamań. Tylko spójrzcie, jak to zajście wygląda na nagraniu.

Wieloryb wyskoczył z wody w Meksyku i prawie zatopił jacht. Do sieci trafiło szokujące nagranie

Gigantyczny wieloryb wyskoczył z wód Zatoki Kalifornijskiej wprost na mały jacht, na którym przebywały 4 osoby. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w okolicy Sinaloa w Meksyku. Całe zajście nagrano z łódki przepływającej niedaleko miejsca, w którym do tego doszło.

Dwóch z czterech pasażerów przebywających na pokładzie niewielkiego statku doznało obrażeń - w tym złamań żeber i nóg. Warto dodać, że całe zajście miało miejsce w czasie, kiedy wiele osób wybiera się na podziwianie i obserwowanie wielorybów.

Wieloryb wyskoczył z wody i prawie zmiażdżył jacht pływających po wodach północnego Meksyku. Mógł nawet zabić 4 osoby, które się na nim znajdowały. Na nagraniu uchwyconym przez członka innej wyprawy widać dokładnie moment, w którym wielki ssak wyłania się z granatowej wody. Uderzenie wieloryba przewróciło łódź i wrzuciło pasażerów do zatoki. Jedna z osób na pewno ma złamaną nogę.

Koordynator ochronu ludności, Omar Mendoza, powiedział, że obecność jachtu w zatoce, która o tej porze roku jest pełna wielorybów, mogła sprowokować incydent. Burmistrz Gerardo Vargas ostrzegł żeglarzy, aby zachowali ostrożność podczas obserwowania tych ssaków.

Nie zbliżajcie się za bardzo do wielorybów, możecie cieszyć się ich pięknem, ale z bezpiecznej odległości - powiedział Vargas.

Między grudniem a początkiem kwietnia od dwóch do trzech tysięcy płetwali błękitnych migruje do płytkich lagun, aby się rozmnażać. Zatoka Baja jest również chronionym przez UNESCO miejscem dzikiej przyrody, co oznacza, że wieloryby są chronione przed dużymi łodziami i myśliwymi.

Źródło: dailymail.co.uk