Zamknij

Wielu Polaków planuje Wielkanoc poza domem. Duże zainteresowanie Zakopanem

14.04.2022 14:43
Zakopane
fot. Shutterstock

Okres Wielkanocy to dla wielu Polaków okazja do wyjazdu. Część osób decyduje się na zagraniczną podróż, inni spędzą święta w kraju, ale poza domem. Jednym z najchętniej wybieranych na wypoczynek miejsc jest niezmiennie stolica polskich Tatr, Zakopane. Turyści muszą jednak przygotować się w tym roku na wyższe ceny noclegów. 

Pomimo wysokiej inflacji oraz geopolitycznego kryzysu turyści nie rezygnują ze spędzenia świąt poza domem. Rezerwacje hoteli w Zakopanem są na poziomie gwarantującym satysfakcję finansową – ocenił Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Wielkanoc. Turyści spędzą święta w Zakopanem

Obiekty hotelarskie pod Tatrami na Święta Wielkanocne są wypełnione w okolicach 60 proc. Jak zwrócił uwagę Wagner, trzeba mieć na uwadze, że Wielkanoc pod Tatrami nigdy nie cieszyła się wielką popularnością, dlatego taki wynik należy przyjąć z satysfakcją.

– Zainteresowanie gości pobytem pod Tatrami na okres świąt jest zupełnie zadowalające. Kiedy prognozy pogody zmieniły się na lepsze, obserwujemy wzmożone zainteresowanie pobytem świątecznym. Bezdyskusyjnie będą to lepsze pod względem frekwencji turystycznej święta niż w ubiegłym roku, ale odległe do roku 2019, jeżeli chodzi o obłożenie – powiedział w rozmowie z PAP Wagner.

Niektóre obiekty noclegowe zdecydowały się na korektę cen.

– Wzrosty cen w hotelach oraz w popularnych kwaterach prywatnych są spowodowane inflacją oraz wzrostem kosztów bieżących. Są obiekty, które podniosły cenę o 15 do 20 proc., ale na rynku na okres Wielkanocy są w dalszym ciągu oferty w bardzo dobrych cenach – zakończył Wagner.

ZOBACZ TAKŻE: Zakopane: co warto zwiedzić? 10 największych atrakcji miasta

Zakopane jest na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych miejsc na Wielkanoc według serwisu Nocowanie.pl. Około 10 proc. wszystkich zapytań dotyczących terminu świątecznego to właśnie rezerwacje w stolicy Tatr.

– Turyści najczęściej decydują się na nocleg 3-dniowy, a pytają zarówno o kwatery i pokoje, jak i domki – powiedział Karol Wiak z Nocowanie.pl, cytowany przez portal WP Turystyka. – Średnia cena kształtuje się na poziomie 66,83 zł od osoby za dobę.

Źródło: PAP (Szymon Bafia), WP

Kaszuby
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/ na zdj. Kaszuby