Zamknij

Kolejny egzotyczny kraj zniósł wszystkie obostrzenia wjazdowe. Nowe zasady dla podróżnych od 15 maja

16.05.2022 14:47
Wietnam zniósł wszystkie obostrzenia wjazdowe. Nowe zasady dla podróżnych od 15 maja
fot. SHUTTERSTOCK

Kolejny egzotyczny kraj, tym razem Wietnam, zniósł wszystkie restrykcje nałożone na podróżujących w związku z pandemią koronawirusa. Oznacza to, że turyści mogą już swobodnie przekraczać granicę. 

Przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem letnim wiele krajów całkowicie zlikwidowało restrykcje wjazdowe. Na taki krok zdecydowały się zarówno państwa europejskie (m.in. Czechy, Grecja, Wielka Brytania, Szwecja), jak i te leżące w Azji. Jakiś czas temu pisaliśmy na przykład, że Tajlandia wraz z 1 maja zniosła wszystkie obostrzenia nałożone na podróżujących po wybuchu pandemii COVID-19. Teraz tym tropem poszedł... Wietnam.

Wietnam zniósł wszystkie obostrzenia wjazdowe. Nowe zasady dla podróżnych od 15 maja

Wietnam to jeden z tych krajów, który po wybuchu pandemii koronawirusa niemal całkowicie zamknęły swoje granice dla podróżnych. Dopiero w połowie marca br. tamtejsze władze postanowiły nieco poluzować restrykcje i wpuścić zagranicznych turystów. Cudzoziemcy, którzy chcieli odwiedzić ten wyjątkowy kraj, musieli jednak spełnić pewne warunki.

Do tej pory wszystkie osoby przybywające do Wietnamu, niezależnie od tego, czy są zaszczepione, czy nie, zobowiązane były przedstawić na lotnisku negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Honorowany był zarówno test PCR (badaniu trzeba było poddać się nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem), jak i antygenowy (ważny przez 24 godziny). To już jednak przeszłość, bo - jak informuje portal fly4free.pl - od niedzieli 15 maja zaczęły obowiązywać nowe zasady wjazdowe.

Wicepremier Wietnamu Vu Duc Dam ogłosił, że znosi wszystkie obostrzenia nałożone na podróżnych w związku z pandemią koronwirusa. Zgodnie z obecnymi przepisami, turyści mogą swobodnie wjechać do tego egzotycznego kraju. Nie muszą przedstawiać ani paszportu szczepionkowego, ani negatywnego wyniku testu na COVID-19. 

Jak podaje portal e.vnexpress.net, nadal jednak turyści zobowiązani są do wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego o wartości minimum 10 tys. dolarów, które miałoby pokryć koszty leczenia w przypadku zachorowania na COVID-19.

Decyzja tamtejszych władz podyktowana została stabilną sytuacją epidemiczną w kraju i maleją liczbą zakażeń koronawirusem.

Warto wspomnieć, że od wybuchu pandemii w Wietnamie zaraziło się ponad 10,7 mln osób. Zmarło natomiast około 42 tys. osób. Z kolei prawie 80 procent mieszkańców kraju jest uznanych za w pełni zaszczepionych.

Zobacz także: Pilot źle poczuł się w trakcie lotu. Stery przejął niedoświadczony pasażer i bezpiecznie wylądował [WIDEO]

RadioZET.pl/fly4free.pl/e.vnexpress.net