Zamknij

Wizz Air będzie latał z dwóch nowych lotnisk w Polsce. Duże zmiany dla pasażerów

22.09.2022 13:39
Wizz Air będzie latał z dwóch nowych lotnisk w Polsce. Duże zmiany dla pasażerów
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kochają podróżować - tanie linie Wizz Air pojawią się na dwóch zupełnie nowych lotniskach w Polsce. Już niebawem pasażerowie będą mogli polecieć z węgierskim przewoźnikiem z bydgoskiego portu oraz z Łodzi. 

Wizz Air nie przestaje zaskakiwać. Nie tak dawno pisaliśmy, że węgierski przewoźnik ogłosił nową trasę z Polski. 21 września zainaugurowane zostało połączenie z Krakowa do francuskiego Lyonu; loty odbywają się dwa razy w tygodniu. Okazuje się, że to nie koniec niespodzianek. Właśnie pojawiła się informacja, że Wizz Air pojawi się na dwóch nowych lotniskach w naszym kraju.

Wizz Air będzie latał z dwóch nowych lotnisk w Polsce

Gazeta Wyborcza podała, że we wtorek 20 września Urząd Marszałkowski w Toruniu otworzył oferty w przetargu na "promocję województwa kujawsko-pomorskiego w liniach lotniczych na zagranicznej trasie lotniczej z i do Bydgoszczy". Gazecie udało się ustalić, że na lotnisku pojawi się właśnie tania linia Wizz Air.

Węgierski przewoźnik ma uruchomić połączenie z bydgoskiego portu do Luton w Londynie. Jak podaje portal fly4free.pl, nowa trasa ma zostać zainaugurowana 3 grudnia, a loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty.

Zobacz także: Nowa trasa Ryanair z Polski. W październiku polecimy do popularnego miasta w Europie

Gazeta Wyborcza nieoficjalnie dowiedziała się też, że Wizz Air przymierza się jeszcze do jednej trasy. Szczegóły nie są jednak znane. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obecnie z lotniska w Bydgoszczy swoje usługi oferuje Ryanair oraz PLL LOT.

Co ciekawe, w tym samym dniu również portal fly4free.pl podał inną zaskakującą informację. Jak czytamy w serwisie podróżniczym, Wizz Air pojawi się także na innym lotnisku w Polsce - po 10 latach przerwy wróci do portu w Łodzi.

Również stamtąd węgierski przewoźnik 3 grudnia planuje uruchomić trasę do londyńskiego Luton. Rejsy mają odbywać się dwa razy w tygodniu - w każdy wtorek oraz sobotę.

RadioZET.pl/bydgoszcz.wyborcza.pl